South Park kripto para reklamında oynayan Matt Damon'la dalga geçti

Aktör çevrimiçi yayımlanan utanç verici reklamı nedeniyle alay konusu olmuştu

Crypto.com'un reklamında Matt Damon, insanlık tarihinin dönüm noktalarından örnekler veriyor (AP)

South Park, çarşamba gecesi (2 Şubat) 25. sezonuyla ekranlara geri döndü ve Matt Damon dizinin ilk hedeflerinden biriydi.

Oscar ödüllü oyuncu kısa süre önce bir kripto para reklamında oynadığı için geniş çapta alay konusu olmuştu. Damon reklamda kripto para yatırımcısı olmayı insanlığın çeşitli başarılarıyla karşılaştırıp "Talih cesurlardan yanadır" ifadelerini kullanmıştı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

South Park'ın "Pijama Günü" (Pajama Day) başlıklı yeni bölümünde söz konusu reklamda oynadığı için Damon'la dalga geçildi.

Cartman, sınıf arkadaşlarını okul müdürünün öğrencilerin pijama giymesine izin vermeme kararına karşı gelmek için teşvik ederken "Matt Damon bitcoin reklamında ne diyor? Talih cesurlardan yanadır!" diyor.

Clyde, Cartman'a "Babam Matt Damon'ı dinlediğini ve tüm parasını kaybettiğini söyledi" diye karşılık veriyor.

Cartman da "Evet, herkes battı! Ama bunu yaparken cesurlardı!" diye yanıt veriyor.

South Park yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone, Damon'ı veya kripto parayı ilk kez hedef almıyor.

Parker'ın 2004 yapımı filmi Team America'daki kukla karakter yalnızca "Matt Damon" adını söyleyebiliyordu. Kripto ve NFT'ler yakın zamanda yayımlanan South Park'ın Paramount+ filmlerinde de daha önce tiye alınmıştı.

Kripto reklamı yayımlandıktan sonra Damon internette alay konusu olmuştu. Bir kişi Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Dünyada bu reklamı betimlemeye yetecek kadar ıyyy yok" demişti. * İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU