Sözcü yazarı: Mendebur Soros haklı çıktı; Katar’a polis ihraç edeceğiz

"ABD'li 'darbe finansörü' ve 'para spekülatörü' George Soros, 18 yıl önce 'Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü, askeridir' demişti"

Fotoğraf: AA

Sözcü yazarlarından Necati Doğru, Katar'da yapılacak Dünya Futbol Şampiyonası'nın güvenliğinde Türk polisinin de görev alacak olmasıyla ilgili yazdı. Doğru, yatırımcı George Soros’un “Türkiye’nin en iyi ihraç ürünü güvenlik gücüdür” şeklinde bir açıklama yaptığını hatırlattı ve "Mendebur Soros haklı çıktı" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Doğru, bugünkü köşe yazısında Hürriyet’ten Fatih Çekirge’nin dün kaleme aldığı yazıyı hatırlattı:

“Vay Soros takipçisi vay…” mı demeli. Ya da sonunda “Soros'u imam yaptılar…”  diye mi yazmalı. Cumhurbaşkanı 2 uçak dolusu bakan, yüksek bürokrat, bankacı, finansçı ve 20'den fazla gazeteci ile Katar'a gitti. Görüşmeler, toplantılar, anlaşmalar, imzalar. Bu dış gezi de her zaman yapıldığı gibi içeriye propagandaya dönüştü. Heyet içinde yer alan gazetecilerden biri, “KATAR'da Türk Polisi Sürprizi…” başlıyla haber yazdı. Atlatma haber! Dikkat çekici. Merak kışkırtıyor. Neymiş sürpriz? Şöyle yazıyor:  “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Doha ziyaretinde 15 anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalardan birisi de Katar'daki Dünya Kupası'nda Türk polisinin görev üstlenmesi oldu. Anlaşmaya göre, dev organizasyonun güvenliğinde Türk ve Katar polisleri işbirliği yapacak. Dünya Kupası finalleri boyunca Türkiye'den 3 bin 250 polis Katar'da görev üstlenecek. Dünya Kupası'na güvenlik desteği için Fransa ve İtalya da başvurmuş, ancak Katar Türk polisini tercih etmiş.

 “Soros' un dediği oldu” diye devam Eden Doğru, şunları yazdı:

ABD'li “darbe finansörü” ve “para spekülatörü” George Soros, 18 yıl önce “Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü, askeridir” demişti. Soros'a “Nereden biliyorsun?” diye sordular. Soros şu cevabı verdi: “Türkiye'nin Arjantin'den tek farkı (Arjantin parasında 12 sıfır, Türkiye parasından 6 sıfır attı) stratejik pozisyonudur. Bu stratejik pozisyonuna bağlı olarak, Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü de güvenlik gücüdür.” Katar Şeyhi uyanık. İşi biliyor. Fransız'ı istemedi. İtalyan'ı beğenmedi. Türk polisini seçti. Soros haklı çıktı. Pis mendebur darbe finansörü haklı çıkmaz olsaydı! Türkiye 2 uçak dolusu heyetle gittiği ve 15 ekonomik işbirliği anlaşması birden imzaladığı bir gezinin sonunda; “Türkiye'den Katar'a LCD ve plazma TV sürprizi…” diye içe propaganda yapabilseydi. Japon malını seçmedi. Kore malını istemedi. Çin malını geri çevirdi. Türk malı plazma aldı. Ben böyle bir haber okusaydım; 2 uçak dolusu yüksek mevki ve koltuk sahibi heyet ve 20 gazetecinin Katar gezisini yürekten alkışlardım.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU