Leonardo DiCaprio'nun babası ilk rolünü Licorice Pizza'da oynadı

Oscar ödüllü aktörün babası, Paul Thomas Anderson'ın yeni filminde "su yatağı dükkanındaki eksantrik bir hippiyi" canlandırıyor

Amerikalı yazar George DiCaprio, çizgi roman alanındaki çalışmalarıyla tanınıyor (Fotoğraflar: AFP/AP)

Leonardo DiCaprio'nun babası George, Paul Thomas Anderson'ın yeni komedi-dram filmi Licorice Pizza'daki kısa rolüyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı.

1973'te geçen aşk hikayesinde iki yeni oyuncu yer alıyor: Amerikalı pop rock grubu Haim'in üyesi Alana Haim ve merhum Phillip Seymour Hoffman'ın oğlu Cooper Hoffman. Sean Penn, Bradley Cooper, Tom Waits ve Benny Safdie de oyuncular arasında.

Aktarılana göre Revenant'ın başrol oyuncusu DiCaprio, babasının Anderson'ın eleştirmenlerce beğenilen olgunlaşma filmindeki rolünü öğrendiği 5 Aralık Pazar günü, Jennifer Lawrence'ın da başrolde olduğu, yakında çıkacak filmi Don't Look Up'ın galasındaydı.

O sırada ET'ye verdiği röportajda DiCaprio, şöyle haykırdı:

Henüz izlemedim ama babam George DiCaprio'nun bir Paul Thomas Anderson filminde küçük bir rolü var!

Oscar ödüllü oyuncu habere tepki olarak, "Bugün güzel bir gündü" diye ekledi.

George'un Anderson'ın filminde "su yatağı dükkanındaki eksantrik bir hippiyi" canlandırdığını ilk olarak New York Times gazetecisi Kyle Buchanan açıklamıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Muhabire konuşan Anderson, "şu su yataklarından satan peruk dükkanı sahibi bir adamın resmini çizdiğini" ve bu tasvire tıpatıp uyan birini tanıdığını ama kim olduğunu hatırlayamadığını söylemişti.

Anderson, "Ve bir şimşek çakması gibi hatırladım, 'Leo'nun babası tam da buna benziyor!' dedim" ifadelerini kullanmıştı.

Ateşli Geceler'in (The Boogie Nights) yönetmeni daha sonra onu bulmuş ve canlandırmasını istediği karakteri anlatmıştı.

George, Licorice Pizza'nın bir parçası olmayı çabucak kabul etmiş ve Anderson'a DiCaprio'nun ona gerçekten de bir su yatağı şirketine sahip olduğunu söyleyip söylemediğini sormuştu.

78 yaşındaki George, Anderson'a "Adı Foggy Bottom'dı" demişti.

Licorice Pizza, Türkiye'de 7 Ocak 2022'de vizyona girecek.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU