Seval Türkeş: Bahçeli evimize savaş açtı

“MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz”

Fotoğraf: Twitter

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen saldırının ardından Seval Türkeş ile konuştu. Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendilerine savaş açtığını ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Pehlivan'ın aktardığına göre Türkeş, şunları söyledi:

Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü.

Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz.

Ankara'da gerçekleştirilen Alparslan Türkeş Anması etkinliğine saldırı düzenlendi. MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ'un hedef göstermesinden sonra 50'ye yakın kişi, etkinliğin düzenlendiği salonun kapısında çevik kuvvet polislerinin beklemesine rağmen salona girerek, Alparslan Türkeş'e Kuran tilavetinden sonra dua edildiği esnada sahnedeki bayrakları alıp protokole saldırdı.

 

Cumhuriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU