Muhammed Ali'nin torunu ikinci maçını da kazandı

Walsh, orta sıklet klasmanındaki müsabakanın üçüncü raundunda James Westley II'yi nakavt etti

Nico Ali Walsh profesyonel boks kariyerinin ilk maçına 14 Ağustos 2021'de çıkmış ve müsabakadan galibiyetle ayrılmıştı (AP)

Muhammed Ali'nin torunu Nico Walsh, cumartesi gecesi ABD'nin Atlanta kentinde James Westley II'yi üçüncü rauntta nakavt ederek profesyonel boks kariyerine yaptığı mükemmel başlangıcı sürdürdü.

21 yaşındaki Walsh'ın menajerliğini, Ali'yi de dünyaya tanıtan Bob Arum yapıyor. Walsh, ağustosta yine nakavtla kazandığı ilk profesyonel maçında dünya genelinde dikkatleri üzerine çekmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Muhammed Ali'nin kızı Rasheda Ali Walsh ile Robert Walsh'ın oğlu, orta sıklet klasmanında mücadele ediyor ve müsabaka sırasında Westley II'den kaçamayınca kariyerinde ilk kez karnına sert bir yumruk aldı.

Walsh yine de bu zorluğun üstesinden geldi ve sonraki rauntta havlu atılmadan önce ikinci rauntta Westley II'yi yere devirdi.

Walsh "Rakibimin bana yumruk attığını gören kalabalığın heyecanlandığını biliyorum ama yumruğu gerçekten hiç hissetmedim" dedi.

Büyükbabamın mirasını sürdürdüğüm için çok mutluyum. Onu seven herkes şimdi beni izliyor.

Bu dövüş istediğim gibi sonuçlandığı için mutluyum. Üzerinde çalışmam gereken şeyler var.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport/boxing

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU