New York'taki seyir terası "etek altı" endişesine neden oldu

Gözlem platformu "Pantolon, şort veya içlik giymenizi öneririz" dedi

SUMMIT'deki aynalı zemin (Reuters)

New York'un son cazibe merkezi, aynalı zeminin istenmeyen bir "etek altı" etkisi yaratmasının ardından ziyaretçiler için bir kıyafet kuralı getirmek zorunda kaldı.

SUMMIT One Vanderbilt gözlem platformu perşembe günü açıldı fakat AIR adlı sanat enstalasyonu boyunca son derece parlak camlardan oluşan ve bir ayna etkisi yaratan zeminiyle ziyaretçileri de hemen şoke etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Teoride önemli bir sorun yoktu ama etek giyen ziyaretçilerin (ve etraflarındaki herkesin) altlarında ne olduğunu tam olarak aşağıdan, döşemedeki yansımadan görebildikleri vakit kaybetmeden ortaya çıktı.

Gözlem platformu internet sitesinin SSS bölümüne vakit kaybetmeden şu ifadelerin yer aldığı bir kıyafet uyarısı ekledi:

Mekanın doğası ve yansıtıcı ve şeffaf döşeme malzemelerinin varlığı nedeniyle SUMMIT'in tadını tam anlamıyla çıkarmak için pantolon, şort veya içlik giymenizi öneririz.

Yansıtıcı yüzeylerde yürümekten rahatsız olan misafirlerimiz için mekan boyunca yansıtıcı olmayan bir mahremiyet yolu sunuyoruz.
 


Kıyafet kuralı sadece bir öneri. Ziyaret eden turistler tavsiyelere uymak zorunda değil.

SUMMIT cazibe merkezi Midtown Manhattan'da bulunan yaklaşık 426 metre yüksekliğindeki One Vanderbilt gökdeleninin tepesinde yer alıyor. Gözlem platformu biletleriyse 28 sterlinden (yaklaşık 370 TL) başlıyor.

Gökdelenin en yüksek noktasında, Midtown Manhattan'ı en yukarıdan gören manzaraya sahip.

Aynalı zeminli AIR enstalasyonu Kenzo Digital tarafından tasarlandı.

The New York Post, cazibe merkezini ilk gününde ziyaret etti ve “etek, elbise veya İskoç eteği giydiğinizde dev aynaların hayal gücünüze çok az şey bıraktığını” bildirdi.

Uzun bir etek giyen New Yorklu Hailey, Post'a şunları söyledi:

Altına şort giyiyorum. Riske değmezdi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/travel

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU