Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: Bremen Mızıkacıları'ndan anlamam; aşıklardan, sazdan anlarım

Soylu, CHP liderinin “Bremen Mızıkacıları” benzetmesine yanıt verdi

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bremen Mızıkacıları" benzetmesine tepki göstererek, "Vallahi ben Bremen Mızıkacıları'ndan anlamam, aşıklardan anlarım, ben sazdan anlarım. Ben davulun başkasının, tokmağın başkasının sırtında olan bir ülkeden anlamam. Davulun da tokmağın da bizden olduğu bir ülkeden anlarım" dedi.

Bakan Soylu, Altınpark Fuar Alanı'nda düzenlenen Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nde, Türkiye'nin sadece stratejik zenginliğinin yanında çok güçlü bir medeniyet zenginliğine de sahip olduğunu söyledi.

Dün ve önceki gün Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini, Diyarbakır ziyaretinin ardından İran'a gittiğini belirten Soylu, şöyle konuştu:

Hafta sonu Tunceli'deydim. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon, güç, kuvvet ve Türkiye'ye yön çizdiği anlayışıyla birlikte bölgelerimiz terörden arındırıldı. Gecenin saat 3'üne, 4'üne kadar Diyarbakır sokaklarındaydık. 24 saat açık dükkanlarıyla beraber, ışıl ışıl. Bundan bir süre önce Hakkari'deydik. Esnafı gezdik. Esnafı gezdiğimde bazen kapıyı kapatır ve onlarla konuşurum, 'Durumunuz nedir, bana söyleyeceğiniz ne var?' diye sorarım. Bir öğrencimizi gördüm. Üniversitede tıp fakültesini kazanmış. Gururlandık. Valimize sordum, geçen yıl kaç kişi kazandı, 4 kişi. Ondan önceki yıl, sıfır. Ondan önceki yıl, sıfır. Ondan önceki yıl, sıfır. Ya bu yıl kaç kişi kazandı, 19 kişi kazandı. Bir sonraki gün Batman'daydım. Geçen yıl 90 kişi, ondan önceki yıl 10'lu, 20'li rakamlardı. Bu yıl 230'un üzerinde evladımız tıp fakültesini kazanmış.

"Bremen Mızıkacıları diye bizi yaftalamaya çalışıyor"

Batı'nın, Doğu'yu sürekli fakirleştirmek ve zayıflatmaya çalıştığını, Türkiye'nin 21. asrın başından itibaren çok güçlü adımlar atarak Batı'nın bu tuzağına düşmediğini dile getiren Soylu, şunları söyledi:

Ana muhalefet partisi genel başkanı bizim için ne diyor? İtiraz etmişiz Türkiye'deki siyasi cinayetlere, itiraz etmişiz hep beraber 10 büyükelçinin Türkiye'ye had bildirme operasyonuna. 'Bremen Mızıkacıları' diye bizi yaftalamaya çalışıyor. Vallahi ben Bremen Mızıkacıları'ndan anlamam, ben biraz önceki aşıklardan anlarım, ben sazdan anlarım. Ben davulun başkasının, tokmağın başkasının sırtında olan bir ülkeden anlamam. Davulun da tokmağın da bizde olduğu bir ülkeden anlarım. Biz Bremen Mızıkacısı olamayız ama onlar Batı'nın zurnacısı olurlar.

 

 

Independent Türkçe, AA

 

DAHA FAZLA HABER OKU