Toronto'da bir üniversite Drake ve The Weeknd dersleri açıyor

Öğretim görevlisi, "(Drake ve The Weeknd'in) akademik olarak yüceltilmeleri için geç kalındı" dedi

The Weeknd (solda) ve Drake (sağda) Kanada'nın son dönemde çıkardığı en popüler sanatçılar arasında (Fotoğraflar: AP)

Toronto'da bir üniversite, rapçi Drake ve The Weeknd'in hayatlarını ve çalışmalarını inceleyen dersler açtı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ryerson Üniversitesi'nde müzik alanında dersler veren misafir öğretim görevlisi Dalton Higgins'in açtığı "Drake ve The Weeknd'in Yapısökümü" başlıklı ders, her iki sanatçının kariyerlerini ve şarkı sözlerini inceleyecek.

Öğrenciler derse 2022'nin ilk aylarında kaydolabilecek.

Neden bu dersi açmayı tercih ettiğini açıklayan Higgins, Now Toronto'ya şunları söyledi:

ABD'deki kolej ve üniversite sahnesinde Miley Cyrus, Lady Gaga, Bruce Springsteen gibi rock, folk, pop sanatçıları hakkında her türlü ders veriliyor; öyleyse neden tam burada, Toronto'da Drake ve The Weeknd'e dair bir ders olmasın?

Higgins şu ifadeleri ekledi:

Amerikan üniversite kampüslerinde Jay Z, Outkast, Beyoncé gibi sanatçılar hakkında, rahat 300'den fazla hip-hop dersi var, pek çok Beyoncé dersi var.

Akademisyen ayrıca Harvard ve Cornell dahil olmak üzere birçok Ivy League üniversitesinin (ABD'nin New England bölgesi ve güneyindeki prestijli 8 vakıf üniversitesinin oluşturduğu birlik -ed.n.) "hip-hop eğitimini tamamen benimsediğini, bu yüzden burada da aynısını yapabileceklerini" belirtti.

 

 

Drake ve The Weeknd, Kanada'nın en etkili müzik sanatçılarından ikisi olarak biliniyor ve Higgins "akademik olarak yüceltilmeleri için geç kalındığına" inanıyor.

Higgins şu ifadeleri kullandı:

Toronto'da doğup büyümüş; rap, R&B ve pop icra eden ve muhtemelen bir noktada bir şekilde milyarder olma yolunda ilerleyen iki siyahi sanatçınız varsa görünüşe göre öğrenecek çok şey var.

Unutmayın, ikisi de siyahi müzisyenlerin yükselmesini desteklemek için çok az şey yapan yerel Kanada müzik sahnesinin ürünleri olmasına rağmen patlamayı başardı.

Öğretim görevlisi 2012'de Drake hakkında Far From Over adlı bir kitap yazmıştı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU