MHP'de 7 isim partiden ihraç edildi: Her seçim döneminde camiamızda fitne üretmek için çaba sarf ettiler

Yalçın yaptığı açıklamada, "Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler; partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır" dedi

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu, Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar karar verdi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP’yi millet nezdinde itibarlı kılan; davasına ve partisine mensubiyet şuuru, aidiyet hissi gibi sıkı bağlarla merbut, yüksek karakterli insanların varlığıdır" dedi.

"Lider, teşkilat ve dava partisi olan MHP’de geleneksel bir hiyerarşik yapı vardır" diyen Yalçın, "Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler; partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır. MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur" ifadelerini kullandı.

"Her seçim döneminde camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir"

Söz konusu isimlerin ihraç nedenleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Yalçın şunları kaydetti: 

MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir. 

Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hâlâ MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hâle gelmiştir.

MHP Merkez Disiplin Kurulu’nca; anılan gerekçelerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verilmiştir.

Suat Başaran'dan açıklama

MHP'den ihraç edilen Suat Başaran ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Başaran, "Bugün MHP’den tekrar ihraç edilmişim. Atila Kaya ile birlikte yeniden ihraç edilmemden büyük bir gurur duydum. Devlet Bey sonrasına hesap yapanlara, Allah’ın ve tarihin de bir hesabı olduğunu hatırlatmak isterim" dedi

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU