Papa Francis, sıcaktan bunalan mahkumlara 15 bin dondurma ısmarladı

Dondurmalar İtalya'nın başkent Roma'daki iki hapishaneye gönderildi

Papa Francis adına dondurmaları götüren 57 yaşındaki Polonyalı Kardinal Konrad Krajewsk, Vatikan’daki en genç kardinallerden biri (Reuters)

Papa Francis, İtalya'da uzun süren yaz sıcakları nedeniyle hapishanedeki mahkumlara 15 bin dondurma gönderdi.

Vatikan'ın salı günü yaptığı açıklamada, dondurmaların başkent Roma'daki Tiber Nehri kıyısında bulunan Regina Coeli Hapishanesi ve şehrin eteklerinde yer alan Rebibbia Hapishanesi'ne gönderildiği belirtildi.

Papa Francis'in adına dondurmaları hapishanelere Polonyalı Kardinal Konrad Krajewski teslim etti.

57 yaşındaki Krajewski, 2013'ten beri evsizler için duş alma alanları ve tıbbi destek merkezleri kurulmasını da sağlamıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu yaz İtalya'da hava sıcaklığı rekor seviyelere ulaştı. Sicilya'daki ölçümlerde hava sıcaklığı 49 santigrat dereceyi görmüş, bu da Avrupa'da kaydedilen en yüksek derece olmuştu.

Ayrıca Krajewski'nin birimi, Madagaskar'daki bir sağlık tesisine 600 bin dolarlık (yaklaşık 5 milyon TL) bilgisayarlı tomografi cihazı gönderdi.

Buna ek olarak Vatikan'ın açıklamasında Afrika'daki üç ülkede bulunan tıbbi tesislerin iyileştirilmesi için 2,37 milyon dolar (yaklaşık 20 milyon TL) yardım yapıldığı da belirtildi.Independent Türkçe, Reuters, The National News

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU