Matrix 4'ün resmi ismi açıklandı

Matrix serisinin merakla beklenen son filmi 22 Aralık'ta seyirciyle buluşacak

Matrix serisinin başrolü Keanu Reeves yeni filmi "ilham veren bir aşk hikayesi" diye nitelemişti (Warner Bros)

Warner Bros. salı gerçekleştirilen CinemaCon etkinliğinde Matrix 4'ün fragmanını yayımladı ve filmin resmi ismini açıkladı. 

Deadline'ın haberine göre Village Roadshow Pictures, Wachowskis Productions ve Silver Pictures'ın ortak yapımı olacak filmin ismi The Matrix: Resurrections (resurrection İngilizce diriliş anlamına geliyor). 

Dağıtımını Warner Bros.'un yapacağı filmin fragmanının Neil Patrick Harris ve Keanu Reeves'in karakterlerinin konuştuğu sahneyle açıldığı bildirildi. Reeves'in ikonik karakteri Neo'nun 1999'da vizyona giren serinin ilk filmindeki gibi tekdüze dünyada kapana kısılmış gibi göründüğü ifade edildi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak etkinliğe özel olarak gösterilen fragman henüz internette paylaşılmadı. 

Fragmanda "Ben deli miyim?" diye soran Neo'ya Harris'in oynadığı terapistin "O kelimeyi burada kullanmıyoruz" dediği belirtildi. 

Neo'nun Carrie Anne Moss'un karakteri Trinity'yle bir kafede temasa geçtiği ve Trinity'nin Neo'ya "Tanışmış mıydık?" diye sorduğu da fragmanda yer aldığı belirtilen detaylar arasında. 

Öte yandan Jefferson Airplane'in "White Rabbit" şarkısı çalarken mavi hapların lavaboya döküldüğü bir anın bulunduğu ve sonrasında Neo'nun aynadaki görüntüsünün yaşlı bir adama dönüştüğü belirtiliyor. Daha genç bir Morpheus Neo'ya "uçma zamanı" diyerek ona kırmızı hap veriyor. 

Bahsedilen olayların ardından bir Matrix filminden beklenecek şekilde pek çok akrobatik hareketin yer aldığı sahnelerin ekrana geldiği ifade ediliyor. 

Yönetmen koltuğunda Lana Wachowski'nin oturduğu filmin 22 Aralık'ta vizyona girmesi bekleniyor. 

Fragmanın yayımlanmasından önce Reeves ve Moss'un ilk filmin hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlattığı özel bir videonun da gösterildiği belirtildi. 

Collider'ın bildirdiğine göre 2003'te yayımlanan serinin üçüncü filmi The Matrix Revolutions'ın ardından yeni filmin Neo, Trinity ve Morpheus'un hikayesini tamamlaması bekleniyor. 

 

Independent Türkçe, Deadline, Collider

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU