TikTok, 24 saat içinde silinen hikaye paylaşma özelliğini test ediyor

"TikTok deneyimini zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katmanın daima yeni yollarını arıyoruz"

Yeni hikaye özelliğinin iOS ve Android platformları için aynı anda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz belli değil (Reuters)

Video paylaşım uygulaması TikTok, Facebook ve Instagram'dakine benzer şekilde 24 saat sonunda otomatik olarak silinen hikaye paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor.

TikTok Hikayeler adlı sistem, Instagram veya Snapchat gibi uygulamalardaki diğer hikaye işlevlerine benzer şekilde tasarlanıyor.

Yeni özellik, sosyal medya uygulamalarındaki son gelişmeleri takip eden Matt Navarra tarafından paylaşıldı.

Navarra, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı gönderiye TikTok'un yeni özelliğinin ekran görüntülerini de ekledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

TikTok'un sahibi Çinli ByteDance firması, "TikTok deneyimini zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katmanın daima yeni yollarını arıyoruz" dedi.

"Hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu" olarak tanımlanan özellikte kullanıcılar, kenar çubuğuna eklenen "oluştur" düğmesine tıklayarak yeni bir hikaye hazırlayıp, buna normal şekilde altyazı, müzik ve özel efektler ekleyebiliyor.

TikTok'un hikaye özelliğinde ayrıca herkese açık yorumlar da yapılabilecek. Bu açıdan uygulama Instagram, Snapchat, WhatsApp ve Facebook gibi diğer platformlarda bulunan benzer özelliklerden ayrılıyor.   
 


Öte yandan, sosyal medya uygulaması söz konusu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir tarih belirtmedi.Independent Türkçe, BBC, The Verge

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU