Sharon Stone: Aşı talebim yüzünden işimle tehdit edildim

Temel İçgüdü'de (Basic Instinct) rol alan aktris, tüm oyuncu kadrosu ve ekip için güvenli bir çalışma ortamı istiyor

Stone, Women's Cancer Research Fund'ın 2019'da düzenlediği "An Unforgettable Evening" (Unutulmaz Bir Gece) etkinliğine katılmıştı (AP)

Sharon Stone tüm yapım ekibi aşılanmadıkça sette çalışmayacağını açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sharon Stone'a Atlanta'daki bir televizyon dizisinde yeni bir rol teklif edildi ancak o, diziye başlamadan önce aşılara ilişkin güvence verilmesini bekliyor.

Yıldız isim, SAG-AFTRA'nın (Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu) yönetim kuruluna girme kampanyası kapsamında çektiği videoda şunları söyledi:

Dizimdeki herkes aşılanmadan çalışmaya gidecek miyim? Hayır. Hayır, gitmeyeceğim. İşimi kaybetmekle tehdit ediliyor muyum? Evet. Evet, ediliyorum. Dizimdeki herkes aşı olmazsa işimi kaybeder miyim? Evet.

Stone "tüm setlerimiz aşılanana kadar çalışmayacağı" konusunda son derece kararlı.

Oyuncu, "Ben çalışmaya başlamadan önce dizimizdeki herkesin aşı olduğunun güvencesini vermiyorlar" diyerek suçu Amerika Yapımcılar Birliği'ne (Producers Guild of America) attı.

Söz konusu haber, Netflix'in tüm ABD yapımlarında set personeli için aşılamayı zorunlu hale getirmesinden sonra geldi.

Yapım şirketleri, Kovid'e yakalanma ve yayma riski daha yüksek olan personelin zorunlu olarak aşı olması için sektör sendikalarıyla da anlaşmaya vardı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU