Mark Hamill, 2015'ten beri gizli rollerle her Star Wars filminde yer aldığını açıkladı

Aktör, The Mandalorian'da da gizli bir seslendirme yapmıştı

Hamill'ın rol aldığı Son Jedi, 2017'de vizyona girmişti (Lucasfilm)

Mark Hamill, 2015'ten beri her Star Wars filminde rol aldığını açıklayarak hayranlarını neşelendirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Orijinal Star Wars üçlemesinde Luke Skywalker'ı canlandıran ve sonrasında devam filmlerinde rolünü tekrarlayan oyuncu, Disney dönemi filmlerinde bir dizi gizli küçük role sesini ödünç vermiş.

Star Wars hayran sitesi Wookiepedia ilk başta Hamill'ın Disney Plus dizisi The Mandalorian'da, sezon sonunda Luke rolünde büyük dönüşünden ayrı olarak, bir karakteri seslendirdiğini tweetledi.

Hamill daha sonra şöyle yanıt verdi:

2015'ten beri seyirciyle buluşan her #StarWars filminde birden fazla gizli küçük rolü seslendirdiğimi... biliyor muydunuz? (Devam Filmleri, Solo, Rogue One)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) ve Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi'nin (Rogue One: A Star Wars Story) künyesinde Hamill'ın ismi William M. Patrick (kardeşlerinin adlarının birleşimi) müstearıyla geçmişti.

Patrick'in adı yalnızca "ek sesler" listesinde yer alsa da Hamill'ın kesin ve küçük rollerinden bazılarını hayranlar tespit etti.

Son Jedi'da (The Last Jedi) Hamill, Canto Körfezi'ndeki kumarhanede görülen Dobbu Scay adlı uzaylıyı seslendirmişti. Hamill'ın rol için hareket yakalama (motion capture) görüntüleri sergilediği de bildirildi.

 

 

Hamill, Skywalker'ın Yükselişi'ndeyse (The Rise of Skywalker) Boolio adında başka bir uzaylıyı seslendirmişti.

Star Wars filmleri halihazırda Disney Plus'ta izlenebilir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU