TRT Genel Müdürü Eren, "maaş meselesine" açıklık getirdi: İki kurumdan toplam 29 bin 500 lira alıyor

“TRT’de çift maaş alan başka kimse yok”

Fotoğraf: AA

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, iki ayrı maaş aldığını açıkladı. Eren'in ifadesine göre aylık kazancı 30 bin liraya yakın.

8 Haziran’da Meclis KİT Komisyonu'nda milletvekillerinin birden fazla görevinin olduğunun sorulması üzerine Eren, “Maaş meselesine açıklık getireyim. TRT’den 15 bin civarı maaş alıyorum, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14.500 civarı bir maaşım var. Bunun dışında, TRT’de çift maaş alan -ben anlamadım onu- başka kimse yok” dedi.

Sözcü’ün aktardığına göre toplantıda CHP'li Atila Sertel, Genel Müdür Yardımcılığına atanan Fatih Er'in TRT World yöneticisi iken kayınbiraderini, bacanağını ve kayınbiraderinin eşini TRT'ye aldığını hatırlattı ve “Bir aileden 4 kişi birden TRT'ye nasıl giriyor? Basın yayın yüksekokulu mezunu, 2-3 dil bilen gençler işsiz gezerken nasıl oluyor?” diye sordu.

Eren, bu atamaları “Fatih Er'in öyle bir yetkisi yok, alamaz; yetki bende. Şimdi, Resul Şimşek dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatih'ten eskidir, herkes tanır. Furkan'ı aldık, o da kayınbiraderi oluyor. Fatih'in de haberi yok bu arada, süreçleri İnsan Kaynakları yönetiyor. TRT World kurulurken biz İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. Dördüncü akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler yani yoksa akrabalığı yoktu” diyerek açıkladı.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU