Yaratık: Covenant’a devam filmi geliyor

Ridley Scott, senaryo çalışmalarının başladığını söyledi

Ridley Scott, 2017 yapımı Yaratık: Covenant’ın (Alien: Covenant) devam filmi üzerinde çalıştığını söyledi.

Alien’ın 40. yılı dolayısıyla Variety’ye röportaj veren Scott, 2012 yapımı Prometheus ve Yaratık: Covenant’ın ardından yeni bir film için senaryo çalışmalarının başladığını belirtti. Diğer iki filmde olduğu gibi yeni filmde de yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Scott, geçen hafta The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, ikonik yaratığın doğum sahnesinin nasıl az kalsın yanlış çekileceğini anlatmıştı.

Scott, “O sabah sette, çalışan 4 ya da 5 tane kamera vardı ve her yere kan savuracak elektrik ve boru hatları mevcuttu” diyerek şöyle devam etmişti;

“Biliyordum ki bir kez çekildiğinde, beyaz sahnenin büyük bir kısmı zarar görecek ve onu temizlemek muhtemelen iki hafta sürecekti. Bu yüzden ikinci bir çekim şansı yoktu. Dolayısıyla her şeyi yayımlandığında doğru olacağını hissettiğim şekilde yerleştirdim. Ve zavallı John Hurt, masanın üstünde yapay bir göğüs kafesi altında bağlı bir şekilde uzanıyordu. Ve öylece çektik ve dürüst olmak gerekirse iyi gitmesi için şans diledim.”

Scott, “Motor!” diye bağırdığında aniden bir şeylerin korkunç şekilde yanlış gittiğini fark etti. Scot, çekimi şöyle anlatmıştı;

“Tişört açık değildi. Orada tişörtün içinden patlayacak ve sonra yok olacak bir yumru vardı. Bu yüzden, ‘Kes! Kes! Kes! Kes! Kes!’ diye bağırdım. Ve bütün oyuncular gülmeye başladı ama henüz görmedikleri için  gerginlerdi. Geri döndüm ve ‘Seti temizleyin!’ dedim. Seti boşalttılar. John Hurt’ün üstüne çıkıp -zavallı adam uzanıyordu- tişörtü bıçakla yırttım böylece yaratık tişörtün arkasından çarptığında oradan çıkacaktı. Tekrardan çektik. Ve mükemmeldi.”

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: Sezin Bala

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU