46 yıl önce kaybettiği cüzdanına kavuştu

"Zaman kapsülünü açmak gibiydi"

Tiyatrodaki tesisatta cüzdanı bulan işçi Tom Stevens (solda) ve kayıp cüzdanın sahibi Colleen Distin (sağda) (Wes Woods II / The Star)

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki bir kadın 46 yıl önce tiyatroya gittiğinde kaybettiği cüzdanına sonunda kavuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ventura bölgesinde oturan Colleen Distin, cüzdanını Majestic Ventura Tiyatrosu'nda 1975'te unutmuştu.

Tiyatro binasının yenileme çalışmalarında binanın farklı bölümlerini kontrol eden bir işçi, cüzdanı şans eseri bir tesisat kanalının içinde buldu.

Tom Stevens cüzdanın içinde eski fotoğraflar, Kaliforniya'da kurulan ünlü rock grubu Grateful Dead'in 1973'teki konserine ait bir bilet ve 1976'da geçerliliği sona ermiş bir ehliyet buldu.

Bunun üzerine Stevens sosyal medyada cüzdanın sahibini aramaya koyuldu.

Tiyatronun resmi Facebook hesabından bulduklarına ilişkin fotoğraflar paylaşarak "Aranızda Colleen Distin'i tanıyan var mı?" diye sordu.

Gönderi binden fazla paylaşım aldı. 25 Mayıs'ta durumla ilgili bir telefon alan Distin, gönderiye cevap vererek cüzdanın kendisine ait olduğunu söyledi.

28 Mayıs'ta eşyasını almaya giden Distin, cüzdanı açmanın "zaman kapsülünü açmak gibi olduğunu" söyledi.

Distin cüzdanını 20'li yaşlarında tiyatroya gittiğinde kaybettiğini, büyük ihtimalle çantasındaki delikten zemindeki bir boşluğa düşüp kaybolduğunu düşündüğünü belirtti.

"Bu gerçekten müthiş bir şey" diyen Distin, başta deneyimlerini medya üzerinden paylaşmaktan kaçındığını fakat olumlu geri dönüşler alınca hikayesini paylaşmaya karar verdiğini söyledi ve ekledi:

Bu toplumumuz hakkında çok şey söylüyor. Herkes bir insan hikayesi ve kendilerine iyi hissettirecek bir şey arıyor.Independent Türkçe, AP, VC Star

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU