Amazon şoförü Kovid-19 aşısı yaptırınca 1 milyon dolar kazandı

Toledo sakini şoför "Nasıl anlatsam bilemiyorum, muhteşem bir şey bu" dedi

Vax-A-Million kazananı Jonathan Carlyle (Ohio Valisi Mike DeWine / Facebook)

1 milyon dolar kazanmanın "epey büyük bir şey" olduğunu söyleyen Amazon sevkiyat şoförü, Ohio'da eyaletin Vax-A-Million piyangosunu kazanan son kişi oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir Kovid-19 aşı girişiminin parçası olan çekilişte her hafta 1 milyon dolar (yaklaşık 8,7 milyon TL) ödül veya üniversite bursu verilirken şimdiye kadar birkaç Ohio sakini bu ödülleri kazandı.

Jonathan Carlyle, WTVG'ye verdiği demeçte çarşamba günü "işten ayrıldığı sırada" Cumhuriyetçi Ohio Valisi Mike DeWine'den bir telefon aldığını söyledi.

Amazon sevkiyat şoförü "Aslında telefonu kaçırdım" dedi.

İşten ayrılıyordum, bu yüzden onu geri aramak zorunda kaldım. Bu epey büyük bir şey. Ne yapacağımı şaşırdım.

Carlyle şöyle devam etti:

Hala hayal kuruyorum. Ödemem gereken bir sürü fatura var. Yani yapılacak ilk şey bu. Nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum, bu harika bir şey.

WTVG'ye göre yine çarşamba günü Zoie Vincent istediği herhangi bir üniversitede geçerli 4 yıllık burs kazandı.

Burs haberi, Vax-A-Million'ın ilk kazananları olan 22 yaşındaki Abbey Bugenske ve 24 yaşındaki Joseph Costello'nun adlarının geçen hafta açıklanmasının ardından geldi.

Bugenske, NBC News'a "O kadar fazla çığlık atıyordum ki ailem ağladığımı ve bana bir şey olduğunu zannetti" dedi:

1 milyon dolar kazandığımı ve milyoner olacağımı söyleyerek bağırmaya başladığımda, sakin olmamı ve bunun bir şaka olmadığından emin olmamı söylediler.

3,2 milyondan fazla Ohiolu'nun, 1 milyon dolarlık ödülü ve 130 binden fazla üniversite bursunu kazanmak için katıldığı üç Vax-A-Million çekilişi daha yapılacak.

Ohio sakinleri çekilişe otomatik olarak dahil edilmiyor, kaydolmaları gerekiyor. Eyalette 5 milyondan fazla kişi aşı yaptırdı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU