Meral Akşener'e Rize ziyaretinde saldırı

İYİ Partililer ile bazı vatandaşlar arasındaki gerginlik polisin araya girmesiyle sonlandı

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize'nin İkizdere ilçesini ziyareti sırasında gerginlik çıktı. 

Ziyaret sırasında bir vatandaş Akşener'in yanına gelerek "PKK'yla işbirliği yapan, burada ne işiniz var sizin? PKK ile işbirliği yapmıyor mu bu, CHP'yle iş birliği yapmıyor mu bu?" ifadesini kullandı.

Akşener de vatandaşa "Bak ezan okunuyor. Nasıl bir iftira. Sizi Allah'a havale ediyorum. Ayıp. Megri megri'yi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttum?" diye yanıt verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Daha sonra esnaf ziyareti sırasında bir kişi, Akşener'e, "Cumhurbaşkanımızı, Netanyahu'ya benzetmeniz size yakıştı mı?" diye seslendi. Akşener, "Sen yakıştırdın mı?" diye sorduğu bu kişinin "Ben yakıştırmadım." yanıtı üzerine, "Tamam." dedi.

Akşener'in cevabının ardından bir grup ile İYİ Partililer arasında tansiyon yükseldi.

İki grup arasındaki gerginlik polisin araya girmesiyle gerginlik sonlanırken, Akşener, esnaf ziyaretini iptal ederek ilçeden ayrıldı.

İkizdereli kadınlarla görüştü

Meral Akşener ve beraberindekiler, daha sonra taş ocağı açılması planlanan bölgeye ulaşımı sağlayan yolda kadınlarla görüştü.

Köylerinde taş ocağı açılmasını istemediklerini, buradan gidecek başka yerleri olmadığını anlatan kadınlarla bir süre sohbet eden Akşener, kadınlardan seslerini duyurmaya devam etmelerini istedi.

Akşener, bir gazetecinin, "İYİ Parti olarak İkizdere'de dozerlerin önünde duracak mısınız? Milletvekilleriniz, diğer partilerle birlikte destek verecek mi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

Benim açımdan bir sorun yok. Ben milletvekili değilim biliyorsunuz. Dolayısı ile Meclisteki arkadaşlarımızın çalışmalarını ben bünyenin içinde yer almadığım için arkadaşlarımızla ortaklaşarak bir sistem kuruyoruz. Onlarla bir araya geleceğiz. Mecliste SP milletvekili var. Saadet Partisi'nden ya da diğer siyasi partilerden böyle bir talep var mı? (Danışmanı böyle talep gelmedi) Bu teklifin muhtemelen karşılığı olur. Böyle bir karar verildiğinde zaten milletvekilleri nöbetleşe gelir, ona kimse 'hayır' diyemez. Benim ilk defa bilgim oldu. Arkadaş Grup Başkanvekilimiz, partimizin yetkilileri ile geziyorum ki onun ayak ayak giden bir sistemi var, elimizden geleni yaparız.

Ne olmuştu?

Salı günü partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan Akşener, İsrail'de dördüncü kez tekrarlanan genel seçimin ardından yaşanan hükümet krizinden söz etti ve "Netanyahu'nun Erdoğan gibi rakipleri üzerinde baskı kurduğunu" savunmuş ve Netanyahu'ya "Erdoğan'ın İsrail versiyonu" benzetmesi yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da hakkındaki ifadeleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

 

 

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU