Altun: Cumhurbaşkanımız BM ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır

Altun, "Filistin’in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeğiz" dedi

Fotoğraf: AA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başardığını ifade etti.

Altun, Twitter’dan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yönelik, “BM’yi daha etkin olmaya zorlayacak girişimleri derhal başlat!” açıklamasına yanıt sayılabilecek bir paylaşım yaptı.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Filistin’in haklı davasında her daim Filistinli kardeşlerimizin yanında olmuştur” diyen Altun, “BM başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır” ifadelerini kullandı.

Altun şöyle devam etti:

Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti için her platformda kararlı bir mücadele yürüten Cumhurbaşkanımız, terör eylemlerini ve işgal girişimlerini giderek artıran İsrail’e karşı bağımsız Filistin’i ve Filistinli kardeşlerimizi savunmayı sürdürmektedir. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız, diplomasi trafiğine ara vermeden devam etmektedir. Türkiye, İsrail’in, dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği katliamların bir an önce sona ermesi için uluslararası tüm aktörleri sorumluluk almaya ve İsrail’in uyguladığı devlet terörüne karşı dünya ülkelerini tavır almaya davet etmektedir. Kudüs huzura ermeden, Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarında özgürce yaşamadan asla davamızdan dönmeyeceğiz. Dünyanın bu zulme karşı üç maymunu oynamasına daha fazla seyirci kalmayacağız. Filistin’in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeceğiz.

Altun ayrıca Erdoğan’ın BM’de yaptığı konuşmaya da paylaşımlarında yer verdi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU