HDP'den CHP'li Öztrak'a tepki: Haddinizi bilin

HDP Sözcüsü Günay paylaşımında "Konforlu alanlardan akıl dağıtmanın, ilkesel erozyonun, iktidara koşar adım yanaşmanın da bir sınırı ve dengesi vardır" ifadelerini kullandı

Kolaj: Independent Türkçe

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, "Ermeni Soykırımı" ifadesini kullandıkları için HDP'yi eleştiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a tepki gösterdi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) 24 Nisan 1915’in yıl dönümünde yaptığı yazılı açıklama ile yaşananların "Ermeni Soykırımı" olduğunu ifade etmesi üzerine HDP’yi "emperyalistlerin gölgesinde ezik siyaset yapmak"la eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a, HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Anti-emperyalist olmayı sizden öğrenecek değiliz"

Öztrak'ın ifadelerini alıntılayan Günay, "Sadece insanın değil, siyasetin de bir dengesi vardır. Konforlu alanlardan akıl dağıtmanın, ilkesel erozyonun, iktidara koşar adım yanaşmanın da bir sınırı ve dengesi vardır. Anti-emperyalist olmayı sizden öğrenecek değiliz. Haddinizi bilin!" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU