Şenol Kazancı, Turkcell'in yönetim kuruluna girdi

Şirketin açıklamasına göre Kazancı'nın maaşı 56 bin lira olacak

Fotoğraf: AA

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevini devreden Şenol Kazancı, Turkcell'e yönetim kurulu üyesi oldu.

Turkcell'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre Şenol Kazancı ile birlikte Bülent Aksu, Figen Kılıç, Hüseyin Aydın ve Tahsin Yazar, TVF'nin aday göstermesiyle 3 yıl süreyle görev yapmak üzere yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Şirketten KAP'a yapılan bildirimde, 3 yıl süreyle atamaları yapılan yönetim kurulu üyelerinin aylık net kazancı ise 56 bin TL olacak.

Şenol Kazancı kimdir?

1975 İstanbul doğumlu olan Şenol Kazancı aslen Trabzonludur. Kazancı, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Kazancı ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

TVNET haber kanalının genel yayın yönetmenliğini yapan Kazancı 2011 yılına kadar aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi'nde de yazarlık yaptı.

Kazancı 2011 yılında Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirilen Kazancı eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

2014 yılında Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanvekili Salih Melek, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, Prof. Dr. Mehmet Refik Korkusuz ve Mücahit Küçükyılmaz’ın katıldığı toplantıda, Şenol Kazancı Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine oy birliğiyle seçildi. Toplantıda ayrıca Kazancı’nın, AA Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesi ve Genel Müdür olarak atanması da kararlaştırıldı. 2014'ten bu yana AA Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kazancı, 7 Nisan 2021 itibarıyla görevini devretti.

 

Gazete Duvar, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU