Alparslan Türkeş anmasına Kovid 19 iptali

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü olan 4 Nisan'da anma toplantılarının yapılmayacağını açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümünde yapılacak anmanın Kovid 19 tedbirleri nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.

Sosyal nedya hasabından bir dizi paylaşımda bulunan Yalçın şunları kaydetti:

Bilindiği üzere, Covid-19 salgınında son günlerde yaşanan ciddi artış dolayısıyla hükümetçe alınan yeni tedbirler Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulmuştur. Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere, siyaset dahil, gündelik hayatımızın her alanında uyulması önem arz etmektedir. Söz konusunu yeni tedbirler dolayısıyla, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'i anmak üzere her yıl 4 Nisan günü MHP il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen açık veya kapalı anma toplantıları bu defa gerçekleştirilmeyecektir. MHP ve milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak Başbuğ'a duyduğumuz minnet ve vefa, çeşitli medya ve sosyal medya vasıtaları kullanılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sosyal medya kullanılacak

Paylaşımlarında Türkeş'i anmak amacıyla çeşitli medya ve sosyal medya araçlarının kullanılacağını kaydeden Yalçın, "Başbuğumuzun aziz hatırası  ihtiram ve muhabbetle yad edilecek, camiamızın belleğinde bıraktığı derin ve kalıcı izler heyecan ve coşkuyla tazelenecektir. Kutlu ülkü kervanının, Alparslan Türkeş'in gösterdiği yolda her geçen gün büyüyerek ilerlediği, onun manevi huzurunda dualarla anılacaktır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU