Terör operasyonu değil kumar baskını

Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye’de mağarada kumar oynayanlara polis baskın yaptı. Özel harekat polisinin de katıldığı operasyonda 29 şüpheli gözaltına alındı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle kent merkezinde yer bulamayan kumarbazlar mağaraları kumarhaneye çevirdi.

Mağara kumarhane Şanlıurfa polisinin operasyonu ile ortaya çıkartıldı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Şıh Maksut ve Topdağı mahallelerinde bulunan mağaralar ile 13 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

 

20210306_2_47189730_63103883.jpg
Fotoğraf: AA

 

Dağlık alandaki mağaralara giden caddelerin giriş ve çıkışlarının tutulduğu operasyonda, demir kapılarla kapatılan bazı mağaralara özel harekat ekipleri "koçbaşı" kullanarak girdi. Bu mağaralarda oturma alanları, masalar ve kumar oynatma düzenekleri bulundu.  

Drone desteği verilen ve 200 polisin katıldığı operasyonda, ruhsatsız 3 tabanca, 2 pompalı tüfek, 3 kurusıkı tabanca, 180 mermi, 5 kesici alet, 10 gram eroin, 22 gram metamfetamin, 63 uyuşturucu hap, çalıntı olduğu tespit edilen çok sayıda eşya ve kumar oynatma malzemeleri ele geçirildi.

Gözaltına alınan 29 şüpheli işlemleri için emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU