ABD’de kendi evlerinde karantinaya giren çift, 11 yaşındaki kızları tarafından ölü bulundu

Çift, koronavirüs testleri pozitif çıktıktan sonra bodrumdaki yatak odalarında kendilerini tecrit etmişti

Bir doz Kovid aşısı (AFP)

İddiaya göre 11 yaşındaki bir çocuk, ebeveynlerini, Kovid-19 karantinasında bulundukları bodrum katında ölü buldu.

Missouri eyaletinin St. Louis şehrindeki yetkililer, cuma günü yaptıkları açıklamada, çocuğun ebeveynlerini bodrum katındaki yatak odalarında ölü bulduğunu söyledi ve yerel TV kanalı KSDK'nın ilk kez bildirdiği habere göre, cinayet gibi herhangi bir şüpheli duruma dair ize rastlanmadı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

St. Louis İlçe Polis Departmanı memurları, geçen hafta perşembe günü, bir ani ölüm ihbarıyla St. Louis'in Mehlville banliyösindeki aile evine çağrıldı.

Departman, The Independent'e yaptığı açıklamada, çiftin "ölümünün Kovid-19 dışında herhangi bir nedenden kaynaklandığına inanmak için şu anda bir neden olmadığını" ekledi.

Çift 40'lı yaşlarındaydı ve bir komşularına göre, ölümlerinden kısa süre önce Kovid-19 belirtileri gösteriyordu.

Ailenin komşusu Chuck Duy, KSDK'ya yaptığı açıklamada, kimliği açıklanmayan kadının hastaneye gitmesinin ardından yakın zaman önce çiftin test sonucunun pozitif çıktığını söyledi.

Duy, "Kadın sanırım hastaneye gitmişti" dedi.

Kadının felç geçirdiğini sandılar ama galiba bunun nedeni Kovid'di.

Komşu, annenin testinin pozitif çıktığını ve eve döndükten sonra çiftin bodrumdaki yatak odalarında karantinaya girdiğini söyledi.

Duy, "Kadının test sonucu pozitif çıktı ama onu evine gönderdiler ve bu arada onun ardından kocası da Kovid pozitif test sonucuyla evdeydi, bu yüzden ikisi de karantinaya alındı" dedi.

KSDK'ya verdiği demeçte komşu, "Aynı anda iki ebeveynini birden kaybetmek, bilirsiniz, 11 yaşında bir çocuk için gerçekten trajik" dedi.

Onlar, sadece çok iyi insanlardı. Kız ve ailesi için dua ediyoruz.

Haberlere göre kız, çiftin tek çocuğuydu ve yetkililer ikisinin de kimliğini açıklamadı.

Çiftin ölümü, Missouri'deki Kovid enfeksiyonlarının ve ölümlerinin sayısındaki son düşüşün ardından meydana geldi. The New York Times'ın verilerine göre Missouri'de şu ana kadar yaklaşık 516 bin vaka ve 8 bin 440 ölüm kaydedildi.

Bu arada Amerika Birleşik Devletleri'nde enfeksiyon sayısının 28,5 milyonu, ölüm rakamının da 510 bini aştığı bildirildi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU