Karamollaoğlu: Erbakan'ın çizgisi Saadet Partisi'nin çizgisidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millî Gazete için kaleme aldığı makalede; “Erbakan’ın çizgisi Saadet Partisi’nin çizgisidir" dedi

Karamollaoğlu yazısında, "Bugün Milli Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır" dedi / Kolaj: Independent Türkçe

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisini İstanbul İl Kongresi’nde Milli Görüş geleneğinden gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımız” sözleri ile takdim etmesi, “AK Parti Milli Görüş geleneğine mi dönüyor?” tartışmalarına neden oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millî Gazete için kaleme aldığı makalede; “Erbakan’ın çizgisi Saadet Partisi’nin çizgisidir. Erbakan Hocamız hayatı boyunca maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli bir duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve beraberliğin mücadelesini vermiştir. Bugün bu mücadelenin adı ve adresi Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi; oyu ne olursa olsun, bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır” dedi.

erbakansp.jpg
Necmettin Erbakan ve Temel Karamollaoğlu / Fotoğraf: Milli Gazete

 

Karamollaoğlu, “O, hayatı boyunca hakkın hakimiyeti için çalıştı.İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdi. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu” dediği Necmettin Erbakan’ı rahmet, minnet ve şükranla andığı makalede, Erbakan’ın hedeflerini ve siyasi çizgisini şöyle özetledi:

Neyi bu hedefler;

Birinci aşamada: Yaşanabilir Bir Türkiye’yi kurmak...

İkinci aşamada; böylece, Yeniden Büyük Türkiye’yi oluşturmak...

Üçüncü aşamada ise Yeni Bir Dünya inşa etmek...

Bu hedefler dikkate alındığında Milli Görüş hareketi, sadece organize bir siyasal çalışma değil, bütün insanlığın saadetini hedefleyen küresel bir medeniyet mücadelesidir.

Hiçbir zaman bu hedeflerden taviz vermeyen Milli Görüş’ün inançlı kadroları, ortaya koydukları çaba ile gerek ülkemizin gerekse İslam âleminin siyasal, sosyal, ekonomik ve toplumsal dönüşümlerine öncülük etmiştir.

Maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve beraberliğin, adil bir düzenin tavizsiz savunucusu olmuştur.

Bugün bu mücadelenin adı ve adresi Saadet Partisi’dir.

1969 yılında Bağımsızlar Hareketi ile başlayan, Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi ve Fazilet Partisi ile devam eden bu çaba, bugün de aynı ilke ve prensiplerle Saadet Partisi tarafından sürdürülmektedir.

Bugün de bir kez daha üzerine basarak belirtmek isterim ki;

Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir.

Bugün Milli Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır.

Erbakan, Milli Görüş’ün temel ilkelerini açık bir tarzda ortaya koymuş ama hiçbir zaman, hiç kimseyi ötekileştirmemiştir.

“Toplumu kutuplaştırmadı”

İnancı, düşüncesi, partisi, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi bu ülkenin bir ferdi, bu vatanın bir zenginliği olarak görmüştür.

Siyasi rakiplerini düşman olarak görmemiş, onları ihanetle suçlamamıştır.

Bu ülkeye hizmet etmek için herkesle görüşmüş, herkesle bir araya gelmiş, ülkenin istikbalini her daim kendi siyasi ikbalinin önünde tutmuştur.

Bugün de Saadet Partisi aynı yaklaşımla hareket etmekte, “hayra motor şerre fren olma” görevini hakkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini vermektedir.

“Geleceği Saadet Partililer inşa edecektir hiç kimsenin şüphesi olmasın”

Çünkü Saadet Partisi; bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır.

Saadet Partisi; kutuplaşmanın değil, kucaklaşmanın teminatıdır.

Saadet Partisi; yolsuzluğun, israfın, rüşvetin, adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yenmediği bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi; zenginin, zadegânın değil, fakir fukaranın hakkının korunduğu bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi; işçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin yüzünün güldüğü müreffeh bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi; çiftçinin, esnafın, emekçinin yanındadır.

Saadet Partisi; yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin, yeni bir dünyanın teminatıdır.

Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır.

Bu kadronun tek bir derdi vardır; o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün kardeşlerime selam ve muhabbetlerimi sunuyor; Erbakan Hocamız başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş bütün büyüklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Şüphesiz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

 

Milli Gazete, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU