Sinirlioğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Prof. Arıcan ise TVF Başkan Vekili olarak atandı

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Sinirlioğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı’na atanırken Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki iki bakan yardımcısı ise görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı kurumlara yeni atamalar yaptı / Kolaj: Independent Türkçe 

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Feridun Sinirlioğlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na atandı.

Büyükelçi unvanı verilen Sinirlioğlu, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi.

İki bakan yardımcısı görevden alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcıları Osman Dinçbaş ve Bülent Aksu görevlerinden alındı.

İki bakan yardımcısının yerlerine Cengiz Yavilioğlu ve Şakir Ercan Gül atandı.

Arıcan-1.jpg
Prof. Dr. Erişah Arıcan, Türkiye Varlık Fonu Yönetim'nin Başkan Vekili olarak görev yapacak / Fotoğraf: AA

TVF Başkan Vekilliği'ne atama

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne Prof. Dr. Erişah Arıcan'ın ataması yapıldı.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Erdem görevinden alındı.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu ve Yürütme Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Abdulkadir Balıkçı görevlendirilirken, Yürütme Kurulu üyeliklerine ise Kadim Budak ve Prof. Dr. İbrahim Dinçer getirildi.

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine İsmet Keskin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Ardahan İl Müdürlüğüne Ersin Arslan, Aydın İl Müdürlüğüne Muğla İl Müdürü Ahmet Bayramer, Muğla İl Müdürlüğüne Kırklareli İl Müdürü Muzaffer Akgül, Kırklareli İl Müdürlüğüne Osman Yeter Somer, Kastamonu İl Müdürlüğüne Karabük İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu atandı.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Mahmut Sami Şahin, Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına Ferhat Çolak, Ticaret Bakanlığında açık bulunan İç Ticaret Genel Müdür Yardımcılığına ise Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Altındal'ın atamaları yapıldı.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne, Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mustafa Çiçekler yeniden atandı.

 

Independent Türkçe, AA

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU