Binası yakılan satanistlerden tehdit: "Şimdi kıyamet kopacak!"

Her sene toplanarak Cadılar Bayramı'nı kutluyorlardı

Uzun yıllar boyunca eve sahip olan Joe Mendillo, geçen sene yaşamını yitirmişti (Poughkeepsie İtfaiyesi)

Zaman zaman kilise yakma haberleriyle gündeme gelen satanistler, bu sefer mağdur taraf oldu. New York'un Poughkeepsie bölgesinde "Cadılar Bayramı Evi" olarak bilinen tarihi ev yandı. 

Olay sırasında içerde olan iki kişi, yangından zarar görmeden binadan kaçmayı başardı. 

Perşembe günü 05.00'te kaydedilen güvenlik kamerası görüntüleri, bir kişinin yanında getirdiği benzini dökerek binayı ateşe verdiğini ortaya koydu.


1900 yılında inşa edilen ev, bölgedeki Şeytan Kilisesi üyeleri tarafından buluşma yeri olarak kullanılıyordu. 

Yerel gazete The Poughkeepsie Journal, satanistlerin çok sinirlendiğini aktardı. Isis Vermouth adını kullanan bir kişi, şu ifadeleri kullandı:

Herkes şoke oldu ve mahalledeki herkes endişelendi. 
Kim satanist cadıları korkutmak ister ki, anlayamıyorum çünkü şimdi kıyamet kopacak! Bunu her kim yaptıysa hepimiz onu lanetleyeceğiz.

Şeytan Kilisesi'nin başrahibi Peter H. Gilmore, çok zarar gören binanın eski haline getirilmesinin çok zor gözüktüğünü belirtti. Geçen sene yaşamını yitiren ev sahibi Joe Mendillo'ya atıfla şu ifadeleri kullandı:

Üzücü bir şekilde bazı 'inanç sahipleri' tahammülden çok uzak ve diğer inanç sistemlerine ilgisiz. Çok özenle oluşturduğu bu ev yıkılmış olsa da Joe'nin mirası yaşayacak.

Black metal ve kilise yakma

1990'lı yıllarda Norveç'te gelişen black metal müziğinin hem icracıları hem de dinleyicileri kiliselere onlarca saldırı gerçekleştirmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Satanizm mesajları veren bu isimler, saldırıların "Hıristiyanlığın ülkedeki etkisine karşı misilleme" olduğunu ifade etmişti.

Burzum adıyla müzik yapan Varg Vikernes'in Aske (Küller) isimli albümünün kapağındaki kiliseyi yaktığı iddiası, black metal camiası içinde en çok konuşulan konulardan biri.

Benzer eylemler nadir de olsa sürerken, son olarak ABD'nin güneydoğusundaki Louisiana eyaletinde yaşayan Holden Matthews, üç kiliseyi ateşe verdiği için 25 yıl hapse mahkum edilmişti.


Independent Türkçe, NY Post, Daily Star

DAHA FAZLA HABER OKU