Ünlü oyuncunun cinayet şüphelisi, drone'la evinden alındı

70 yaşındaki oyuncu, 3 Ekim'de Atlanta'daki evinin yakınlarında sırtında çok sayıda kurşun yarasıyla ölü bulunmuştu

Atlanta polisi, birçok Spike Lee filminde rol alan oyuncu Thomas Jefferson Byrd'ı öldürdüğünden şüphelenilen bir adamı tutuklamak için drone kullandı.

Atlanta Polis Departmanı, dramatik video görüntülerini Twitter'da paylaştı. Videoda, girişin patlatılmasının ardından drone, şüphelinin dairesine giriyor. Görünüşe göre drone, şüpheli arka odadan elleri yukarıda çıkmadan önce içeriyi inceliyor.

Polis, şüphelinin 30 yaşındaki Antonio Demetrice Rhynes olduğunu belirledi. Rhynes, Byrd'ı Atlanta'nın güneybatısında bu ay vurarak öldürmekle suçlanıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

70 yaşındaki Byrd; Köşe Başındakiler (Clockers), Oyunun Galibi (He Got Game), Get on the Bus, Bamboozled ve Red Hook Summer gibi birçok Spike Lee filminde rol almıştı.

Byrd, 3 Ekim'de evinin yakınlarında sırtında çok sayıda kurşun yarasıyla ölü bulunmuştu. Polis, katilin tutuklanmasını sağlayacak bilgileri getirenlere 10 bin dolarlık (79 bin 385 TL) ödül teklif etmişti.

Lee, Byrd'ın ölüm haberini Instagram hesabı üzerinden vermişti:

Sevgili kardeşimiz Thomas Jefferson Byrd'ün geçen gece Atlanta, Georgia'da trajik bir cinayete kurban gittiğini duyurmaktan dolayı çok üzgünüm ... Ailesine başsağlığı dileriz, dualarımız onlarla. Huzur içinde yat, Kardeş Byrd.

Atlanta merkezli WSB-TV'nin bildirdiğine göre Rhynes, Fulton İlçe Hapishanesi'nde tutuluyor ve ağır cinayet suçlamalarıyla karşı karşıya. Rhyne'ın, onun adına konuşabilecek bir avukatı olup olmadığı ilk etapta belli olmadı.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU