Özdil: Aynı müjdeyi daha önce 8 kez vermişlerdi, bu kez direkt benzin bulacaklarını tahmin ediyordum

Özdil katıldığı programda, “Aynı müjdeyi daha önce sekiz kez vermişlerdi. Seçim itibariyle bu kez direkt benzin bulacaklarını tahmin ediyordum ama kısmetse 2023’te olacak” dedi

Yılmaz Özdil, daha önce de doğalgaz bulundu açıklamaları yapıldığını iddia etti / Fotoğraf: Twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu" açıklamasının ardından farklı değerlendirmeler gelmeye devam ediyor.

Bizim TV’de konuk olan Özdil, "Aynı müjdeyi daha önce 8 kez vermişlerdi ben emin olamamıştım. Dokuzuncu kez doğalgazı bulduklarını açıkladılar. Dolayısıyla ben artık emin oldum, Karadeniz'de doğalgaz var" dedi.

"Karadeniz’de doğalgaz bulunduğunu 2002’de beri açıklamayan bakan yok"

Özdil sözlerini şöyle sürdürdü:

Ben aslında seçim itibariyle bu kez direkt benzin bulacaklarını tahmin ediyordum ama kısmetse 2023’te olacak.

Ben bu doğalgaz bulma meselelerini her seçim öncesinden yazdığım için bugüne kadar bir baktım; buldukları doğalgazları 7 defa yazmışım. 2000-2007 yılları arası kömür buluyorlardı. 2007’den sonra petrol bulmaya başlandı. 2007-2013 arası daha çok petrol buldular.

Karadeniz’de doğalgaz bulunduğunu 2002’den beri neredeyse açıklamayan enerji bakanı yok. Petrol ve doğalgaz dünya çapında ses getiren ve dünyada teyidi çok kolay bilgiler.

“10 senede çıkaracağız deseydi daha inandırıcı olurdu”

Özdil, sözlerini şöyle tamamladı:

Dolayısıyla 2023 yılında dedi sayın cumhurbaşkanımız. 2023 demeseydi, yani ‘biz bulduk bunu çıkarması da deniz imkanlarında minimum 10 senedir. Biz bütün imkanlarımızı zorlayacak ve bunu 10 senede çıkaracağız’ bile deseydi bana göre daha inandırıcı olurdu.

Ama 2023 seçim odaklı bir tarih vermesi bence gerçekten hepimiz adına hazin bir açıklama oldu.

 

Independent Türkçe, Bizim Tv 

DAHA FAZLA HABER OKU