Yusuf Kaplan: Böyle giderse bu toplum İslâm’ı terk eder

“Bu toplumun yeniden Müslümanlaşması, adalet, hak-hukuk, helâl haram ölçüleri gibi İslâmî ilkeler ışığında yeniden inşa edilmesi gerekiyor”

Fotoğraf: AA

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Z kuşağı gençlerinin çoğunun İslam’a bağlılığı olmadığını görüşünü dile getirirken “Böyle giderse, bu toplum İslâm’ı terk eder ve yok olma sürecine sürüklenir -Allah muhafaza” dedi.

Kaplan, bugünkü köşe yazısında “Türkiye’nin tarihi bir süreçten geçtiğini” şu görüşle savundu:

7 milyonluk genç kuşağın 5 milyonu bu ülkeye, bu ülkenin ruhuna, ruh köklerine, İslâm’a olan aidiyet bilincini de aidiyet bağlarını da kaybetmiş durumda. İslâm’la ilişkisi sıfırlanan, aidiyet bilinci yok olan kuşaklar, bu toprakları koruyamazlar. Köklü bir direniş, diriliş ve varoluş yolculuğuna ihtiyacı var bu toplumun. Böyle giderse, bu toplum İslâm’ı terk eder ve yok olma sürecine sürüklenir -Allah muhafaza.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Bu toplum varlığını İslâm’a borçludur” diyen Kaplan, acil önlemler alınması gerektiğini söyledi:

Toplumda süratle gerçekleşen bir İslâm’ı terketme süreci yaşanıyor... Oysa bu toplum İslâm’ı kaybederse hiçbir şeyi kazanamaz, varlığını bile sürdüremez. Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi asıl şimdi başlıyor... Dünyanın tam da İslâm’a şiddetle ihtiyaç duyduğu, salgını bile İslâm’ın temizlik anlayışı ve korunma yöntemleriyle yenmeye çalıştığı bir zaman diliminde, Türkiye’nin, toplumun İslâm’ı terk ediyor olması, ürperticidir insanlığın geleceği adına. Bu toplumun yeniden Müslümanlaşması, adalet, hak-hukuk, helâl haram ölçüleri gibi İslâmî ilkeler ışığında yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Eğitimin, kültürün, sanatın, medyanın sömürgeci, mankurtlaştırıcı bir zihniyetle adeta toplumu yok etmek için savaştığı bir ortamda toplum, genç kuşaklar İslâm’ı terketmeyecekler de ne yapacaklar! Acil önlemler alınması şart. Türkiye’nin istiklal ve istikbali tehlikelide!

 

Yeni Şafak, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU