Avengers: Endgame'in final savaşında hangi mantık hataları var?

Russo kardeşler çok fazla karakterin yer aldığı sahnenin üzerinden defalarca geçse de gözden kaçan hatalar dikkat çekti

Benzer bir hata daha önce Doktor Strange'e dair de keşfedilmişti (Marvel)

Avengers: Endgame’deki son büyük savaş, bütün bir Sonsuzluk Destanı’nın heyecan verici doruk noktasına işaret ediyordu. Serinin tüm kahramanlarının Thanos ile yüzleşmek için bir araya gelmesi Marvel hayranlarının çılgınlarca sevinmesine neden olmuştu.

We Got This Covered'ın haberine göre her ne kadar bu destansı sahne hayranlar tarafından daha sonra tekrar tekrar izlense ve sonuçları açısından sevindirici olsa da savaşta bir takım zamansal ve mekansal hatalar bulunuyor.

Çok fazla takip edilmesi gereken karakter olması nedeniyle bu bir araya getirilmesi açısından muazzam zorlukta bir sahne. Bununla birlikte Russo kardeşlerin sahneyi daha iyi hale getirebilmek için sayısız kez sahnenin üstünden geçtiği de biliniyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Başka bir deyişle son savaşta görülen hatalar affedilebilir olsa da bu hatalar dikkat dağıtıcı ve fark edildiğinde görmezden gelmesi hayli zor.

Sahnedeki ilk büyük mekansal hata, Mad Titan’ın Steve’in kalkanını kırmasının ardından Thanos ve Kaptan Amerika arasında görülen mesafe. Kötü adam düşmanının birkaç adım geri atmasına neden olsa da sonraki darbelerle, diğer kahramanlar portallardan dökülene ve Thanos'un güçlerine ulaşmak için uzun süre koşmak zorunda kalıncaya kadar mesafenin daha da açıldığı görülüyor.

Büyük savaş bir kez başladığında, birçok karakter imkansız düzeyde kısa zaman aralıklarında büyük mesafeleri geçmeyi başarıyor. Örneğin Cull Obsidian, Drax tarafından savaş alanındaki başka bir yerde öldürülse de birkaç saniye öncesinde Kaptan Amerika’dan darbe almıştı.

 

 

Muhtemelen daha önce fark edilmiş bir diğer hataysa Ant-Man’in aynı anda iki yerde birden bulunması. Giant-Man Leviathan’ı devirirken görülürken aynı anda Scott aracı çalıştırmaya uğraşıyor. Gözden kaçan başka bir hataysa Wasp’ın da benzer şekilde görülmesi. Hope, Scott ile birlikte araçtayken, aynı zamanda Kaptan’ın yanındayken görülüyor.

Bu hataların bir kısmı düzenleme sırasında gerçekleşmiş olmalı ve bunlara benzer başka hataların da fark edilebileceği düşünülüyor.

 

Independent Türkçe, ScreenRant, We Got This Covered

DAHA FAZLA HABER OKU