Zinedine Zidane yeniden Real Madrid'de

İspanya'nın Real Madrid kulübüne yaklaşık 9 ay sonra dönen teknik direktör Zinedine Zidane, "Eve dönmekten çok mutluyum" dedi. Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, "Zidane, kulübün kutsal değerlerini temsil ediyor" ifadelerini kullandı

Zinedine Zidane / Fotoğraf: AA

İspanyol devi Real Madrid, teknik direktör Santiago Solari'nin yerine eski hocası Zinedine Zidane ile anlaştı.

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez ile 30 Haziran 2022'ye kadar sözleşme imzalanan teknik direktör Zinedine Zidane, Santiago Bernabeu Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

"Başkan beni aradıktan sonra aklımdan ilk geçen dönmek oldu ve işte buradayım" diyen Zidane, "Ayrılmak benim için gerekliydi. Ayrıldım çünkü takımın tüm kazandıklarından sonra bir değişikliğe ihtiyacı vardı. 9 ay önce gitmem sadece benim için değil herkes için en iyi çözümdü. Şimdi ise buradayım çünkü başkan beni aradı. Onu ve kulübü çok sevdiğim için buradayım. Eve dönmekten çok mutluyum. Yarından itibaren bu kulübü olması gerektiği yere getirmek için çalışmaktan başka bir şey istemiyorum" açıklamasında bulundu.

Real Madrid teknik direktörlüğünün büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Zidane, "Herkes bu kulüpten çok şey bekliyor. Ben de onlardan biriyim. Ben sadece bu kulübü sevenlerden biriyim. Kazandıklarımızı da kötü yapılan işleri de unutmuyorum. Ben nerede, hangi konumda olduğumu biliyorum. Çalışma arzumu ve bu kulüp için hissettiklerini kimse benim içimden söküp atamaz" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'de teknik direktör olarak görev yaptığı ilk dönemde (2015-2016, 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları) çok şey kazandıktan sonra bir düşüş yaşamalarının normal olduğunu, bunu kişisel olarak da yaşadığını kaydeden Zidane, "Şu anda önemli olan kalan maçları oynayıp, çok daha önemli olan gelecek seneye hazırlanmak. Gelecek yıl değişeceğiz. Ama şimdi önümüzde kalan 11 maç var" diye konuştu. 

"Cristiano Ronaldo dönmeli mi?" sorusuna ise Zidane, "Bu şimdi konu değil. Herkes biliyor ki Ronaldo en iyisiydi, en iyilerinden biri oldu. Ama şimdi nerede olduğunu ne yaptığını biliyoruz. Şimdi konuşulacak konu bu değil" cevabını verdi.

31 Mayıs 2018'de Real Madrid'deki görevinden ayrıldıktan bu zamana kadar geçen sürede Madrid'de yaşamaya devam ettiğini anlatan Fransız teknik adam, "Pilimi doldurdum. Şimdi, Real Madrid teknik direktörü olarak bir kez daha bu tecrübeyi yaşamak için hazırım" dedi.

Real Madrid'i sezon boyunca dışarıdan izlediğini belirten Zidane, "Futbolcular zor bir yıl olduğunu, her zaman kazanılmayacağını ve iyi şeyler yapılmayacağını biliyorlar. Bazen değişiklik yapmayı kabul etmek gerekiyor. Şimdi burada olmanın büyük bir meydan okuma olduğunun farkındayım ama arzuluyum" şeklinde konuştu.

Bu sezon Real Madrid'i çalıştıran Julen Lopetegui ve Santiago Solari'nin ellerinden geleni yaptıklarını, kimseyi suçlamayacağını söyleyen Zidane, "Ne olduysa oldu. Şimdi ileriye bakıp her şeyi yapmak lazım. Bunu futbolcularla yapacağım. Hemen cumartesi günü iyi işler yapmak istiyorum" açıklamasında bulundu.

Florentino Perez'den Zidane'a övgü

Real Madrid Kulübü Başkanı Perez de "Zidane, kulübün kutsal değerlerini temsil ediyor" dedi.

"Taraftarların üzüntü duyduğu kötü bir dönemden geçtiğimizin farkındayız" diyen Perez, "Mükemmelliği aramak bizim kalıcı değerlerimizin bir parçasıdır. İki yıllık zafer sezonlarından sonra bu sezon umduğumuz sonuçları alamadık. Bizim sorumluluğumuz takımın beklediği reaksiyonu koyacak süreci başlatmaktır" diye konuştu. 

Perez, "Kulübümüzün sembol isimlerinden biriyle, heyecan verici yeni bir dönemi yakalamak için hemen çalışmak istiyoruz" ifadesini kullandı. 

DAHA FAZLA HABER OKU