Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cami yanıtı: Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin...

İzmir'deki camilerin merkezi ses sistemine yapılan müdahaleye bir tepki de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki camilerden müzik çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kişisel Twitter hesabından olayı kınayan CHP lideri, “İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

 

Geçtiğimiz gün İzmir’deki camilerin merkezi ses sistemine dışarıdan müdahale edilerek “Çav Bella” isimli şarkı çalınmıştı. 

Dün de bir camiden Selda Bağcan’a ait bir şarkının çalındığına ilişkin görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İzmir'de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor" sözlerine de yanıt verdi.

"Faillerin bulunmasından birinci derecede sorumlu olan kişinin haksız yere bir partiyi suçlaması en hafif deyimle alçaklıktır"

CHP İzmir il başkanının cami minaresinden marş çalınmasını kınadığını ve konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulnduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının da basın toplantısı düzenleyerek provokasyona dikkat çektiğini ve faillerin bulunmaısını istediğini hatırlattı.

 

 

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi... Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"


Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU