Genç müzisyenlerden Süreyya Operası'nda "19 Mayıs Gençlik Konseri"

Konser 19 Mayıs saat 19:19’da Kadıköy Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayımlanacak

(Kadıköy Belediyesi)

Piyanist Güher ve Süher Pekinel’in Türkiye'deki üstün yetenekli çocuklar için hayata geçirdiği “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi kapsamında eğitimlerine devam eden keman sanatçısı Naz İrem Türkmen ve piyanist Eren Aydoğan, Süreyya Operası'nda 19 Mayıs için özel bir konser veriyor.

Pandemi sürecinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlamasının olması ve kalabalık alanlarda kutlamaların yasaklanmasıyla önceden çekimi yapılan konser 19 Mayıs saat 19;19’da Kadıköy Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayımlanacak.

Türkmen ve Aydoğan keman ve piyano repertuvarının seçkin eserlerini seslendirecekler.

İdil Biret, Suna Kan gibi Türkiye'nin dünya çapındaki sanatçılarının yetişmesinde önemli rol oynayan 1948 Harika Çocuklar yasasının işlerliğini kaybetmesinin ardından, piyanist Güher ve Süher Pekinel, Türkiye'deki üstün yetenekli çocuklar için “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesini hayata geçirdi.

Naz İrem Türkmen ve piyanist Eren Aydoğan müziğe 7 yaşında başladı. Dünyanın önemli müzik yarışmalarından ödüllerle dönen genç sanatçılar, müzik alanında Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU