Mike Tyson kaplan sahibi olmaktan neden pişmanlık duyduğunu açıkladı

Eski ağırsıklet boks şampiyonu, yıllar önce Las Vegas'taki malikanesinde iki kaplan barındırmasının "yanlış" olduğunu kabul etti

Yeni Netflix belgeseli Tiger King'in (Kaplan Kral) ani başarısı sayesinde büyük kedilerden bir kez daha söz edilmesinin ardından efsanevi ağırsıklet şampiyonu Mike Tyson egzotik hayvanlara sahip olduğu geçmişinden pişmanlık duyduğunu itiraf etti.

Netflix'in 7 bölümlük belgesel dizisi küresel koronavirüs pandemisi sırasında tecritte olanlara hoş bir meşguliyet sunarken, sosyal medyada hızla yayılan sayısız paylaşıma da ilham oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yapım "Joe Exotic" olarak da bilinen Joseph Maldonado-Passage'ın hayatını konu alıyor. Belgesele adını veren Tiger King lakaplı Maldonado-Passage şu sıralar, kiralık katille işlenmiş iki cinayet suçlaması nedeniyle federal bir cezaevinde yatıyor.

Belgeseli izleyenler arasında yer alan 53 yaşındaki Tyson, yıllar önce Las Vegas'taki malikanesinde iki kaplan barındırmasının “yanlış” olduğunu kabul ediyor.

Fat Joe ile birlikte Instagram canlı yayınında konuşan Tyson "Aptaldım ben” dedi.

Bu kedileri yüzde 100 evcilleştirmenin bir yolu yok. Bunun hiçbir yolu yok. Sizi kazara öldürürler, özellikle de onlarla sertçe oynadığınızda ve onları yumrukladığınızda. Çok heyecanlanıyorlar, size vuruyorlar ve ölüyorsunuz.

Kendimi eğittiğim için mutluyum. Yanlış b*klar peşindeydim. Evcilleştirildiğine inanıp da onları evime almamalıydım. Hata etmişim.

Tyson iki yavruya hapis cezasını çekerken sahip olduğunu ve iki kaplan sahibi olma fikrine, bu hayvanların süper Ferrari arabasında otururken çok “havalı” görüneceğini düşünerek vardığını söyledi.
 


Tyson "Arabalarımı satın aldığım arkadaşlarımdan biriyle konuşuyordum ve arkadaşlarımdan birinin ona borçlu olduğunu söyledi" dedi.

'Ödeme yapmazsa, bu arabalardan bazılarını alıp hayvanlarla takas edeceğim' dedi. Ben de 'Ne tür hayvanlar?' diye sordum. 'Atlar falan' dedi. Ve dedi ki, 'Güzel kaplanları ve aslanları da var. Bir tanesine sahip olsan Ferrari'nde bayağı havalı dururdu'.

Dedim ki 'Doğru. Neden bana bir çift sipariş etmiyorsun, ben de birkaç ay sonra çıkacağım'.

Böylece, dışarı çıktığımda eve geldim ve iki yavru kaplanım olmuştu.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU