Trump'tan Hamaney'e cevap: O sözlerine dikkat etmeli

İran dini lideri Hamaney'in "İranlılara ihanet eden bir palyaço" diyerek eleştirdiği ABD Başkanı Trump, "O sözlerine çok dikkat etmeli" diye cevap verdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, İran lideri Ali Hamaney'in ABD ve Avrupa ile ilgili sözlerine atfen, "O sözlerine çok dikkat etmeli" uyarısında bulundu.

 

 

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İran'ın sözde dini lideri, ki son dönemde o kadar da yüce değil, ABD ve Avrupa ile ilgili bazı kötü laflar etmiş. İran'ın ekonomisi kötü gidiyor ve halkı da acı çekiyor. O (Hamaney) sözlerine çok dikkat etmeli!" ifadelerini kullandı.

ABD'nin 3 Ocak’ta Bağdat Havalimanı'nda İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi hava saldırısıyla öldürmesinin ardından, İran da 8 Ocak’ta ABD kuvvetlerinin konuşlandırıldığı el-Esed ve Erbil üslerine füze saldırısı düzenlemiş ve iki ülke arasındaki gerginlik had safhaya ulaşmıştı.

Ali Hamaney, İran'ın başkenti Tahran'da, sekiz yıl aradan sonra ilk kez kıldırdığı cuma namazında ABD Başkanı Başkanı Donald Trump’ı eleştirmiş ve “palyaço” benzetmesinde bulunmuştu.  
 

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU