Çocuklar müzik atölyeleriyle Beethoven'ı keşfediyor

Atölye 18 Ocak'ta düzenlenecek

Etkinlik 7-11 yaş arası çocuklara hitap ediyor (Yapı Kredi bomontiada)

Akademisyen ve keman sanatçısı Dr. Erman Türkili, “Çocuklar ile Müzik” atölyesinde çocukları “Beethoven’la buluşturuyor.

Yapı Kredi bomontiada, müzik atölyelerine 2020’de tüm dünyada 250. doğum yılı kutlanan ünlü besteci Beethoven’la devam ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

18 Ocak Cumartesi günü Yapı Kredi bomontiada Performans Odası’nda gerçekleştirilecek etkinlikte çocuklar Beethoven’ın hayatını ve eserlerini öğrenirken, bir orkestrada yer alan tüm enstrümanları da dijital bir sunumla hem görme, hem de duyma fırsatı bulacak.

Yapı Kredi bomontiada, çocukların çok sesli müziği sevmeleri, enstrümanları ve bestecileri yakından tanımaları için akademisyen ve keman sanatçısı Dr. Erman Türkili tarafından tasarlanan öğretici ve interaktif etkinlik serisi “Çocuklar ile Müzik” atölyelerine ev sahipliği yapıyor.

Ağırlıklı olarak 7-11 yaş arası çocuklara hitap eden etkinliklerde her ay yeni bir besteci ve eserleri konu edilirken, misafir sanatçıların da katılımıyla piyano, keman, gitar, arp, flüt ve viyolonsel gibi çok sesli müziğin temel çalgıları tanıtılıyor.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU