Gaziantepspor ligden çekiliyor

Mali sıkıntılar nedeniyle FIFA’da birçok dosyası bulunan ve zor günler geçiren Gaziantepspor, ligden çekilme kararı aldı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Yeni bir yapılanmayla, sıfır borç ve şirketleşme politikasıyla eski günlerimize döneceğiz” denildi

50 yıllık tarihi boyunca büyük başarılara imza atan Gaziantepspor ligden çekileceğini açıkladı Fotoğraf: AA

Gaziantepspor’dan yapılan açıklamada, geçmiş yönetimlerin bıraktığı ağır borç yükü nedeniyle çok sayıda puan silme ve alt lige düşürülme cezası alındığı hatırlatıldı.

Kulübün 50 yıllık tarihine vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Gelinen noktada takımımızın bu durumunda maçlara çıkması, ağır yenilgilerle Gaziantepspor isminin ve armasının ayaklar altına alınacağı bir durum yaratmaktadır. Gaziantepspor'umuzun ismi, tarihi ve armasının daha fazla yıpranmaması adına, kulübümüz TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almıştır”

Kulüp kapatılmayacak

Kulübün daha fazla zarar görmemesi için bu kararın alındığının belirtildiği açıklamada, “Tüm sporseverlerin ve taraftarlarımızın bilmesini isteriz ki; ligden çekilme kararı kesinlikle kulübümüzün kapatılacağı anlamında değildir. Aksine daha fazla yıpranmadan yeni sezondan itibaren sıfır borç ve şirketleşme politikasının da içinde bulunduğu yeni bir projeyle yapılanmaya giderek, Gaziantepspor'umuzu hak ettiği yerlere en kısa süre zarfında getirmek hedeflenmektedir" denildi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Gaziantepspor, 18. haftası geride kalan ligde eksi 22 puanla son sırada bulunuyor. Gaziantep ekibi, 33 puan silme cezası almıştı.
 

DAHA FAZLA HABER OKU