Venus Sultanlar Ligi’nde Galatasaray, Beşiktaş’ı yendi

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde iki ezeli rakip Beşiktaş ve Galatasaray Kadın Voleybol takımları karşı karşıya geldi. Meryem ve Hande’nin yıldızlaştığı karşılamayı Galatasaray set vermeden 3-0 kazandı

Fotoğraf: AA

Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 14. haftasındaki derbide Galatasaray HDI Sigorta, Beşiktaş'ı 3-0 yendi.

Bu sonucun ardından Galatasaray HDI Sigorta ligdeki dokuzuncu galibiyetini elde ederken, Beşiktaş da sekizinci mağlubiyetini aldı.

Maça taktik servislerle başlayan ve 5-1 öne geçen Beşiktaş karşısında oyunu bırakmayan Galatasaray HDI Sigorta, skoru 5-5'te eşitledi. Sarı-kırmızılılar, Jackson ve Hande'nin smaç sayılarıyla teknik molayı 12-8 önde kapattı. Siyah-beyazlılar, Jerkov'un sayılarıyla farkı kapatsa da Galatasaray HDI Sigorta ilk seti 25-23 önde tamamladı.

İkinci sette Galatasaray farkı açtı

İkinci sete iyi başlayan Galatasaray HDI Sigorta, 5-1 öne geçse de Beşiktaş skoru 6-6'da eşitledi. Teknik molayı 12-11 üstün geçen sarı-kırmızılılar, köşe ataklarıyla farkı açtı ve seti 25-15 kazanmayı bildi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette etkili servisler atan Galatasaray HDI Sigorta, teknik molayı 12-9 önde kapattı. Meryem ve Hande'nin etkili ataklarıyla sayılar bulan sarı-kırmızılılar seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı.
 

DAHA FAZLA HABER OKU