Yüzüklerin Efendisi dizisinde ikinci sezonun kaderi belli oldu

Dizi henüz ilk sezonun yapım aşamasında

Amazon merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) dizisine şimdiden ikinci sezon için onay verdi.

Çekimleri Yeni Zelanda’da gerçekleşecek dizinin ilk sezonu henüz yapım aşamasında. Variety’ye konuşan kaynaklar tüm oyuncu kadrosunun henüz belli olmadığını söyledi. “The Cry” ve “Picnic at Hanging Rock”taki rolleriyle tanınan Markella Kavenagh, Black Mirror'ın yıldızı Will Poulter ve Game of Thrones’ta rol alan aktör Joseph Mawle’ın diziye dahil olduğu açıklanmıştı.  

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Star Trek 4'ü yazan ekipten J.D. Payne ve Patrick McKay’in yönetici yapımcı olarak görev aldığı projeye Game of Thrones senaristi Bryan Cogman’ın danışman yapımcı olarak dahil edildiği belirtilmişti. Jurassic World: Yıkılmış Krallık'ın (Jurassic World: Fallen Kingdom) yönetmeni J.A. Bayona’nın dizinin birden fazla bölümünü yöneteceği açıklanmıştı.

Dizinin senaryosuna ilişkin detaylar saklı tutuluyor ancak olayların J.R.R. Tolkien’in Yüzük Kardeşliği’nin (The Fellowship of the Ring) öncesinde geçen yeni hikayeler işleyeceğini biliyoruz.

J.R.R. Tolkien’in vakfı Amazon’un, Peter Jackson’ın film uyarlamalarında anlatılan hikayeyi değiştirmesini ya da kopyalamasını yasaklamıştı.

Diziye danışmanlık eden Tolkien uzmanı Tom Shippey’e göre vakıf, Orta Dünya’nın filmlerde tasvir edilen “Üçüncü Çağ” öncesindeki “İkinci Çağ” dışında bir dönemin dizide anlatılmasını yasaklamıştı.

Shippey, “Amazon İkinci Çağ’a bir şey ekleme söz konusu olduğunda nispeten özgür sayılır. Çünkü bu sürece ilişkin çok az detay biliniyor. Tolkien Vakfı, İkinci Çağ’ın ana hatlarının değiştirilmemesi konusunda ısrarcı” demişti.

 

Independent Türkçe için derleyen: Sezin Bala

DAHA FAZLA HABER OKU