Marvel yılda 3-4 film üretmeye devam edecek

Bu yıl Avengers: Endgame, Captain Marvel ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta vizyona girmişti

Disney ve Marvel Studios yılda 3-4 Marvel filmi yayımlama planını sürdürecek.

Marvel Sinematik Evreni’nin başlangıcından bu yana, Iron Man ve The Incredible Hulk’ın aynı yıl (2008) gösterime girmesiyle birlikte Marvel yılda birkaç film üretmesiyle biliniyor.

We Got This Covered'da yer alan habere göre Marvel’ın bundan sonraki dönemde de bu geleneği devam ettirip ettirmeyeceği netlik kazandı. Walt Disney Studios Eşbaşkanı Alan Horn, “(Marvel Studios Başkanı) Kevin Feige konu üzerinde çalışıyor. Yılda 3 ya da 4 film yapacak” dedi.

Marvel bu yıl Avengers: Endgame, Captain Marvel ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta’yı (Spider-Man: Far From Home) gösterime sokmuştu.

2020’de yalnızca “Black Widow” ve “The Eternals” gösterime girecek.

2021’de “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, “Doctor Strange into the Multiverse of Madness”, “Örümcek-Adam 3” (Spider-Man 3) ve “Thor: Love and Thunder” filmleri şubat-kasım arasında izleyiciyle buluşacak. Örümcek-Adam 3 bu listeye, Sony ve Disney arasındaki anlaşmazlık nedeniyle sonradan eklenmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Marvel Sinematik Evreni’nin beklenen yapımları arasında Black Panther 2, Captain Marvel 2 and Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3) gibi filmler var. Yayın hakları önceden Fox’ta olan Deadpool, X-Men ve Fantastic Four’un da Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edilmesi bekleniyor.

Çizgi romanlarda keşfedilecek çok sayıda yeni ve daha az bilinen karakterler de göz önüne alındığında Feige’in yılda 4 film hedefi başarılamayacak bir durum değil gibi görünüyor.

Marvel için bu yıl beyaz perde dışında da son derece yoğun geçti. Sony ve Disney arasındaki Örümcek-Adam anlaşmazlığı süper kahramanı neredeyse Marvel Sinematik Evreni’nin dışında bıracaktı. Neyse ki sorun Örümcek-Adam’ı canlandıran Tom Holland’ın araya girmesiyle son buldu.

Bunun yanında usta yönetmenler Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel filmlerine yönelik eleştirileri de çok konuşulmuştu. Scorsese, Marvel filmleri için “sinema değil” derken, Coppola da Scorsese’ye destek vermişti.

 

Independent Türkçe için derleyen: Sezin Bala

DAHA FAZLA HABER OKU