Joker gösterimleri gizli polis eşliğinde gerçekleştirilecek

Film Türkiye'de 4 Ekim'de vizyona girecek

Warner Bros’un tartışılan filmi Joker’in gösterimlerinde gerçekleşebilecek potansiyel saldırı riskine dair endişeler üzerine sinema salonlarında polis sayısının artırılacağı belirtildi.

Bu hafta içinde New York Polis Teşkilatı (NYPD) asayiş amiri Rodney Harrison, başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı filmin gösterimleri esnasında asayiş biriminin sinema salonlarına polis yerleştirileceğini meslektaşlarına aktardı.

Deadline dergisinin haberine göre Manhattan, Bronx, Queens, Brooklyn ve Staten Island civarına önemli miktarda gizli polis yerleştirilecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dergiye konuşan bir kolluk görevlisi önlemin “izleyicilerin güvenliğini sokakların yanı sıra sinema salonlarında da sağlayacak 360 derecelik bir polis yaklaşımını” benimsediğini belirterek, “Gösterimlerden birinde bir şey olması halinde durumu hızlı ve kati şekilde kontrol altına almayı hedefliyoruz” dedi.

Joker, 2012’de Kara Şövalye Yükseliyor’un (The Dark Knight Rises) Aurora, Colorado’daki galasında gerçekleşen silahlı saldırının kurbanlarının yakınları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Silahlı bir saldırganın izleyicilerin üzerine açtığı ateş sonucu 24 yaşındaki kızlarını kaybeden Sandy ve Lonnie Phillips, Warner’a Joker’in gösterime girmesinden önce silahlı şiddetle mücadeleye daha fazla kaynak ayırmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

Durumu ciddiye aldıklarını belirten Warner Bros şu açıklamada bulundu:

Toplumumuzda silahlı şiddet çok ciddi bir sorun, bunun yol açtığı felaketlerden etkilenenlerin ve ailelerinin acısını paylaşıyoruz. (...) Şirketimiz, Aurora saldırısı dahil uzun zamandır şiddet kurbanlarına yardımda bulunuyor. Geçen haftalarda ana firmamız diğer şirket yöneticileriyle birlikte yasama yetkililerine ulusal düzeydeki bu sorunla mücadele için partiler üstü yasalar çıkarmaları için çağrıda bulundu.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU