Bülent Arınç: AK Parti fitne unsurlarından temizlenmeli

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti'den ayrılan isimlerin parti kurma çalışmaları hakkında konuştu. Arınç, "Partinin gücünü korumak, eskisinden daha iyi hale getirmek lazım. Ayrılmalar hiçbir zaman faydalı olmadı" dedi

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin babası Ekrem Pakdemirli'nin anısına düzenlenen "Vefa Buluşması"na katıldı / Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin babası, eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli'nin anısına düzenlenen "Vefa Buluşması"nda konuştu.

Bazı isimlerin AK Parti'den ayrılıp yeni parti kurma hazırlığına giriştiğini hatırlatan Arınç, şu ifadeleri kullandı:

Bu partiden bir kısım insanlar ayrılarak parti kurma hevesine girdiler. Partinin gücünü korumak, eskisinden daha iyi hale getirmek lazım. Ayrılmalar hiçbir zaman faydalı olmadı. Bize düşen görev, bu ana görevi yıpratmamak. Ben AK Parti'nin Türkiye için bir sigorta olduğunu düşünüyorum.


"Kötü sıfatlarla onları anamam"

Ayrılmak isteyenlerin hiçbiri hakkında kötü konuşmak istemediğini söyleyen Arınç, “Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam. Biz onlarla birlikteydik, bütün başarılarımızda onlar vardı. Ama şimdi bir fitne koptu içimizden ve ayrılmak istiyorlar. Biz bize yakışanı yapmalı, eski liderlerin olduğu gibi toparlayıcı ve bütünleştirici olmalı, herkesi kucaklamalıyız” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

‘Neticesine katlanırlar’

Olumlu çabalar olursa partiden ayrılanların destekçi bulamayacağını söyleyen Arınç, “Siz bunları yaparsanız birileri mutlaka gitmeyi kafaya koymuşsa sorumluluk onlarda olur, neticesine de katlanırlar. Ama halk şunu bilecektir, bu partide lider ve çevresi parti bütünlüğünü korumak için her şeyi yaptı. Buna rağmen gittiler, o zaman göreceksiniz gidenlerin peşine takılan 3-5 kişiden fazlası olmaz” dedi.


'AK Parti güçsüz olursa Türkiye kaybeder'

Ak Parti’nin zayıflaması halinde Türkiye’nin de zayıflayacağını söyleyen Arınç, şöyle devam etti:

AK Parti güçsüz olursa Türkiye'nin bundan kaybedeceğini düşünüyorum.

Bizim tek şartımız var, AK Parti doğru işler yapmalı memlekete daha çok hizmet etmeli, birlik ve bütünlüğünü korumalı, herkesi kucaklamalı, herkesi birbirine düşman eden fitne unsurlarından temizlenmeli.

Biz Türkiye'de tekrar bir altın dönem yaşamalıyız. 2023 rakamları belki biraz uzağımızda kaldı ama yeniden silkinerek toparlanıp, Türkiye'nin maddi manevi kalkınmasında çok güzel noktalara gelebiliriz diye düşünüyorum.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU