Yeni gerilim geliyor: İki yıldız 10. kez bir arada

Her şey 1997 yapımı Oscarlı filmle başladı

Air, efsanevi sporcu Michael Jordan'la Nike'ın yeni kurulan basketbol biriminin, Air Jordan markasıyla devrim yaratan iş birliğini merkeze alıyor (Amazon Prime Video)

Matt Damon ve Ben Affleck, Netflix filmleri Animals'ın beklemeye alınmasıyla bir sonraki işbirliklerini belirledi bile...

Çocukluk yıllarından beri yakın arkadaş olan ikili, ilk olarak kendilerine En İyi Özgün Senaryo dalında Akademi Ödülü kazandıran ve kariyerlerini başlatan Can Dostum'da (Good Will Hunting) birlikte çalışmıştı.

2022'de kendi yapım şirketlerini kurdular

Damon ve Affleck, 2022'de kendi yapım şirketleri Artists Equity'yi kurdu ve ilk filmleri Air'ı 2023'te gösterime soktu. Yönetmen koltuğunda Affleck'in oturduğu spor draması, hem eleştirmenlerin hem de sinemaseverlerin beğenisini kazanarak övgü dolu yorumlar aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu yılın başlarında, Affleck ve Damon'ın Animals adlı yeni bir Netflix geriliminde 10. kez bir araya gelecekleri duyuruldu.

Animals'a ara verilmesiyle uzun süredir birlikte çalışan ikili, bir sonraki projesini belirledi.

Deadline'ın aktardığına göre Damon'la Affleck, Joe Carnahan'ın yazıp yöneteceği RIP adlı suç ve gerilim filminde rol alacak.

Detaylar gizli tutuluyor

Suç gerilimlerine yabancı olmayan Carnahan, 2002 tarihli Ölümcül Oyun (Narc) ve Affleck'in de rol aldığı, Quentin Tarantino'nun tarzını andıran 2006 yapımı Tehlikeli Aslar (Smokin' Aces) gibi filmlerle yıllar içinde adından söz ettirmişti. 

İkilinin şirketi Artists Equity, projenin yapımcılığını üstleniyor. Filmin çekimlerinin bu sonbaharda başlaması bekleniyor.

RIP'in olay örgüsüne ilişkin ayrıntılar gizli tutuluyor.


Independent Türkçe, Deadline, ScreenRant, Hollywood Reporter

DAHA FAZLA HABER OKU