Paris'in Altında'nın yönetmeni devam filmi hakkında ipucu verdi

Fransız köpekbalığı filmi Netflix için sürpriz bir hit oldu

Bérénice Bejo, Paris'in Altında'da cesur bir okyanus bilimciyi oynuyor (Sofie Gheysens/Netflix)

*Bundan sonrası Paris'in Altında hakkında spoiler içerir, bizden söylemesi*

Paris'in Altında'nın (Sous la Seine) yönetmeni Xavier Gens, Fransız köpekbalığı filminin Netflix için sürpriz bir hit olmasının ardından olası bir devam filminin neye benzeyebileceğine dair ayrıntıları paylaştı.

Film, şehrin ünlü triatlon etkinliğinden bir gün önce dev bir köpekbalığının bir şekilde Sen Nehri'ne girdiğini keşfeden yetenekli bilim insanı Sophia'yı (Bérénice Bejo) konu alıyor.

Variety'ye yeni bir röportaj veren Gens'e ufukta bir devam filmi olup olmadığı soruldu.

Yönetmen, "Halihazırda, bugün itibarıyla, üzerinde çalışmıyoruz ama yakında bunu tartışıyor olma ihtimalimiz var" dedi. 

Eğer bir devam filmi olursa, tamamen sular altında kalmış bir Paris'te geçecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Paris'in Altında, 5 Haziran'da yayımlanmasından bu yana, Netflix'te İngilizce olmayan bir film için en başarılı lansman oldu ve platformdaki ilk 5 gününde 41 milyon izlendi.

Birçok Netflix kullanıcısı, eleştirmenlerden orta halli yorum alan filmi sosyal medyada övdü ve muhtemel izleyicileri arkalarına yaslanıp filmin saçmalığının tadını çıkarmaya çağırdı.

Hayranlar arasında, 13 Haziran Perşembe günü X'te şu ifadeleri kullanan ünlü korku yazarı Stephen King de var: 

Paris'in Altında'nın Köpekbalığı İstilası (Sharknado) gibi muzip bir film olacağını düşünmüştüm ama Twitter beni izlemeye ikna etti ve gerçekten çok iyi.

King özellikle son perdeden çok etkilendiğini belirterek şunları ekledi: 

Son 25 dakika inanılmazdı.

Filmin son sahnelerinde, köpekbalıkları Sen nehri yatağında tetiklenmeden duran II. Dünya Savaşı bombalarını patlatıyor ve şehri sular altında bırakan devasa bir gelgit dalgasına yol açıyor.

Paris'in Altında, Olimpiyatlar'ın Fransa'nın başkentinde başlamasından bir ay önce geldi. Şehirdeki mahalleler yoksullukla boğuşurken büyük ihtiyaç duyulan fonların oyunlar için israf edildiğini söyleyen yerel halk halihazırda kirli bir protesto planlıyor.

Filminin Olimpiyatları hedef alıp almadığına yönelik Variety'nin sorusuna Gens, şu yanıtı verdi: 

Biz herkesi hedef alıyoruz! Sadece Olimpiyatları değil. Bu yaz devam edecek medya sirkini öngörüyoruz ve Olimpiyatlar hakkında öne sürülen ideolojiyi eleştiriyoruz.

Olimpiyatlar prensip olarak dünyanın her yerinden insanları bir araya getirmekle ilgili. Bu harika ve erdemli bir şey. Ancak bunun arkasında desteklemediğim çok fazla ikiyüzlülük ve ticari bir ideoloji de var.

Paris'in Altında, Netflix'ten izlenebilir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU