Idris Elba, yeni Netflix filminde Dune'un yıldızıyla başrolde

Beyaz Saray'da geçecek

51 yaşındaki Idris Elba'nın Apple TV+ ekranlarına gelen gerilim dizisi Hijack, ikinci sezon onayını aldı (Apple TV+)

İki yıldız oyuncu Idris Elba ve Rebecca Ferguson, Netflix için çekilecek yeni bir filmde birlikte rol almaya hazırlanıyor.

Deadline'a konuşan kaynaklar, gerilim dizisi Hijack'teki performansı övgü toplayan Idris Elba ve Silo'nun başrolü Rebecca Ferguson'ın, Oscarlı yönetmen Kathryn Bigelow'un Netflix için çekeceği filmde rol alacaklarını doğruladı.

İkilinin oynayacağı rollere ilişkin ayrıntılar, filmin adı ve konusu gibi gizli tutuluyor. Ancak kaynaklar, Deadline'a filmin ulusal bir krizin yaşandığı Beyaz Saray'da geçeceğini söyledi.

Silo-Rebecca-Ferguson.jpg

Rebecca Ferguson, Apple'ın popüler bilimkurgu dizisi Silo'nun başrolünde yer alıyor (Apple TV+)


Proje, Bigelow'un 2017 yapımı gerilim Detroit'ten bu yana ilk uzun metrajlı filmi olacak. Detroit'in başrollerinde John Boyega, Will Poulter ve Kaitlyn Dever gibi isimler yer almıştı.

Netflix, New York'taki sunumda duyurdu

Filmle ilgili haberler ilk olarak Netflix'in geçen günlerde New York'ta gerçekleştirdiği bir sunum sırasında açıklandı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bigelow daha önce, yine Netflix için David Koepp'in Aurora adlı romanının bir türlü hayata geçirilemeyen uyarlaması üzerinde çalışıyordu.

Britanyalı aktör son dönemde Netflix filmleri Extraction II ve Luther: Batan Güneş'te (Luther: The Fallen Sun) rol almıştı. Luther: Batan Güneş, suç dizisi Luther'ın devamı niteliğindeydi. 

Londra doğumlu aktörün gelecek projeleri arasında Amazon MGM'in Carla Gugino ve Jack Quaid'li aksiyon gerilimi Heads of State ve Kirpi Sonic 3 (Sonic the Hedgehog 3) yer alıyor.

40 yaşındaki Ferguson ise son olarak Denis Villeneuve'ün 2021 yapımı devam filmi Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki'de (Dune: Part Two) rol aldı. 

Ayrıca geçen yaz Mission: Impossible - Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm'de (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One) Tom Cruise'la birlikte rol alan İsveçli oyuncu, bundan sonra Amazon'un bilimkurgu filmi Mercy'de Chris Pratt'le birlikte rol alacak.


Independent Türkçe, Deadline, The InSneider

DAHA FAZLA HABER OKU