Suudi Arabistan BRICS bakanlar toplantısına katılıyor

Dışişleri Bakanı ortak konuları ve uluslararası gelişmeleri ele aldı

Prens Faysal bin Ferhan, toplantının oturum aralarında Bakan Sergey Lavrov ile görüştü / Fotoğraf: Suudi Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah tarafından temsil edilen Suudi Arabistan, bugün Rusya'nın Nizhny Novgorod kentinde yapılacak BRICS bakanlar toplantısına, bloğa davet edilen ülke statüsünde katılacak.

Suudi Dışişleri Bakanı, grup ülkeleriyle ortak ilgi alanlarına giren konuları ve öncelikleri, uluslararası alandaki gelişmeleri ve dünyanın karşı karşıya olduğu zorlukları ele alacak.

Prens Faysal bin Ferhan dün (Pazartesi), Nizhny Novgorod'da düzenlenen toplantı çerçevesinde, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Venezüella Dışişleri Bakanı Ivan Eduardo Gil Pinto ile ayrı ayrı bir araya geldi.

İki görüşmede Suudi Arabistan, Rusya ve Venezüella arasındaki ikili ilişkiler ve iş birliğinin boyutları ile çeşitli alanlarda geliştirilmesinin yolları gözden geçirilirken, bölgesel ve uluslararası durumdaki son gelişmeler ve bu konularda sarf edilen çabaların yanı sıra, ortak koordinasyonun yoğunlaştırılması konuları ele alındı.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

 

Şarku'l Avsat'ın haberlerine ulaşmak için tıklayın

DAHA FAZLA HABER OKU