Mustafa Orman'dan yeni öyküler: "Ev Öldü Ben Ağaçları Seyrettim"

Mustafa Orman'ın üçüncü öykü kitabı "Ev Öldü Ben Ağaçları Seyrettim", Everest Yayınları tarafından yayımlandı

"Ovada Paldır Küldür" ile Fakir Baykurt Öykü Ödülü'nü, "Annem Gittiğinden Beri Çiçek Ekmiyoruz Bahçeye" romanıyla da Vedat Türkali Roman Ödülü'nü kazanan Mustafa Orman, edebiyat yolculuğuna devam ediyor.

"Ev Öldü Ben Ağaçları Seyrettim", hayatın akışında saç örgüsü gibi birbirine bağlanan öyküleri barındırıyor.

Ödüllü yazar Mustafa Orman'ın kaleminde ölümü anlamaya çalışanların, kaçakçıların, sınırı gizlice geçenlerin, yoklukla terbiye olanların, askere oğul gönderip de geri alamayanların, gözaltında kaybedilenlerin, yolculukların, umutsuz ama sadık âşıkların ve bir otobüs camında hızla kayan manzaraların öyküleri hayat buluyor.
 

 

Fonda sürgit devam eden yas havası, buruk kavuşmaların da altını çiziyor.

Kelimeler öcünü alıyor benden. Hiç olmadıkları kadar düşüyorlar peşime. Ne dünün ne de yarının sesi var, gün böbürleniyor önümde. Söylediklerim ağrıyor başkalarının kulaklarında ve gelip bir düzmeceyle beni buluyorlar. Delikler, boşluklar kadar ihtişamlı değil. Gölgeler taşır insanı, bir gövdeden önce. Şimdi bir ölüyüm. Böyle bir isme bile yakışmıyorum.
 

mustafaorman.jpg

Mustafa Orman, 1987 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü mezunu.

Everest Yayınları tarafından "Derdin İncinmesin" ve "Ovada Paldır Küldür" öykü kitapları, "Annem Gittiğinden Beri Çiçek Ekmiyoruz Bahçeye" romanı yayımlandı.

Mustafa Orman, 2020 yılında yayımlanan "Ovada Paldır Küldür" ile Fakir Baykurt Öykü Ödülü'ne; 2023 yılında yayımlanan "Annem Gittiğinden Beri Çiçek Ekmiyoruz Bahçeye" ile Vedat Türkali Roman Ödülü'ne değer görüldü. 

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU