Adalar’a 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlıyor

Beşiktaş ve Eminönü’nden Adalar seferleri de kış tarifesine göre düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri ise Kabataş bağlantılı yapılacak

Fotoğraf: AA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar’a 24 saat vapur seferleri başlatıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Adalar’ın ulaşım sorunlarının masaya yatırıldığı “Adalar Ulaşım Çalıştayı”nda alınan karar doğrultusunda, 16 Eylül 2019 Pazartesi günü itibariyle kesintisiz seferler başlayacak.

Kış tarifesine geçilmesiyle birlikte başlayacak olan seferlerle ilgili açıklama yapan Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, “Kış tarifesi ile İstanbul-Adalar arasında yapılan mevcut seferlerimizi arttırıyoruz, yine geç sefer uygulamasını geliştirerek Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısını kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz” dedi.

Kış tarifesinde İstanbul-Adalar arasındaki ring seferler 43’e yükseltilirken, Bostancı-Adalar vapur seferleri hafta içi ve hafta sonu 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Buna göre Büyükada’dan gece 00.00 itibariyle hareket eden vapur 01.10’da Bostancı İskelesi’ne yanaşacak. 02.00’de Bostancı’dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrayıp 03.10’da Büyükada İskelesi’ne ulaşacak. Bu ring sefer 03.45 Bostancı’ya devam ederek 04.30 Bostancı, 04.55 Kınalı, 05.10 Burgaz, 05.25 Heybeliada, 05.40’ta Büyükada’ya ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak.

Beşiktaş ve Eminönü’nden Adalar seferleri de kış tarifesine göre düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri ise Kabataş bağlantılı yapılacak.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU